15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Te rury rozwiążą problemy

REKLAMA

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie rusza z wielką inwestycją. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej w północno-zachodniej części miasta. Ma rozwiązać problemy na osiedlu Miłocin oraz w okolicy strefy Dworzysko. Nierzadko podczas silnych ulew pojawiają się tam problemy z drożnością rur odprowadzających deszczówkę.

Inwestycję rozpoczęto od budowy blisko 630 metrów kanalizacji w rejonie ul. Miłocińskiej. W sumie w ramach zadania ma powstać w mieście aż 5 km nowej instalacji sanitarnej.

– Rozpoczęta inwestycja dotyczy m. in. osiedli: Miłocin, Baranówka, Staromieście, Pogwizdów Nowy, ale także firm prowadzących działalność w strefie gospodarczej Rzeszów Dworzysko. To tereny mocno zurbanizowane i stale intensywnie rozbudowywane – mówi Mirosław Pięta, kierownik Jednostki Realizującej Projekt z rzeszowskiego MPWiK.

MPWiK szacuje, że w związku z rozbudową i rozwojem osiedli ilość ścieków trafiających do przepompowni przy ul. Lubelskiej może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Spółka planuje budowę kolektora kanalizacji sanitarnej o średnicy 800 mm od ulicy Kolbego do istniejącej przepompowni ścieków przy ulicy Lubelskiej. Zaplanowano także wykonanie specjalnej kraty mechanicznej przed przepompownią ścieków przy ulicy Wioślarskiej.

Wartość inwestycji to prawie 10 mln złotych. Część pieniędzy to unijna dotacja.

Zobacz też:

Otoczą placówki zielenią. Niebawem wielka akcja nasadzeń

„Malarze” wyszli na ulice. Poprawią wyblakłe pasy

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA