28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Dęby błotne, magnolie japońskie, tulipanowce amerykańskie. Wielka akcja nasadzeń drzew

REKLAMA

Zwykle wiosną w Rzeszowie rozpoczynały się nasadzenia kolorowych kwiatów. Owszem, kwiatki będą, ale urzędnicy sięgają także po roślinki większego kalibru. Już niebawem w parkach, na skwerkach i przy ulicach pojawi się pół tysiąca nowych drzew!

Drzewa, które zostaną posadzone w mieście od razu są duże. Podrosły w szkółkach leśnych, a w Rzeszowie zagoszczą już na wieki. Niektóre okazy już na starcie będą miały nawet pół metra w obwodzie pnia.

Takie rośliny pojawią się m. in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na os. Krakowska Południe, przy ul. Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych lokalizacjach. – Sadzone będą platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie, miłorzęby dwuklapowe oraz wiele rodzimych gatunków takich jak lipy, dęby, klony czy graby – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

W ramach wiosennych nasadzeń, przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, na rzeszowskich placach, w parkach i przy ulicach pojawi się także 475 krzewów. Założona zostanie także nowa łąka kwietna w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej. Będzie miała 500 m kw. powierzchni.

Miasto w wiosenną akcję nasadzeń zainwestuje milion złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj