2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Dęby błotne, magnolie japońskie, tulipanowce amerykańskie. Wielka akcja nasadzeń drzew

Zwykle wiosną w Rzeszowie rozpoczynały się nasadzenia kolorowych kwiatów. Owszem, kwiatki będą, ale urzędnicy sięgają także po roślinki większego kalibru. Już niebawem w parkach, na skwerkach i przy ulicach pojawi się pół tysiąca nowych drzew!

REKLAMA

Drzewa, które zostaną posadzone w mieście od razu są duże. Podrosły w szkółkach leśnych, a w Rzeszowie zagoszczą już na wieki. Niektóre okazy już na starcie będą miały nawet pół metra w obwodzie pnia.

Takie rośliny pojawią się m. in. w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora, na terenie rekreacyjnym na os. Krakowska Południe, przy ul. Brydaka, Kolbego i Starzyńskiego, w pasie drogowym al. Armii Krajowej i wielu innych lokalizacjach. – Sadzone będą platany klonolistne, dęby błotne, magnolie japońskie, grusze drobnoowocowe, tulipanowce amerykańskie, miłorzęby dwuklapowe oraz wiele rodzimych gatunków takich jak lipy, dęby, klony czy graby – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TEŻ:  600 miejsc pracy. Odzieżowy gigant zbudował megamagazyn w Jasionce

W ramach wiosennych nasadzeń, przygotowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej, na rzeszowskich placach, w parkach i przy ulicach pojawi się także 475 krzewów. Założona zostanie także nowa łąka kwietna w rejonie skrzyżowania al. Batalionów Chłopskich i ul. Staroniwskiej. Będzie miała 500 m kw. powierzchni.

Miasto w wiosenną akcję nasadzeń zainwestuje milion złotych.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu