14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Imigranci jechali na gapę

REKLAMA

W naczepie tira, wśród ładunku kabli, ukryli się nielegalni imigranci. Wpadli pod Jasłem. Kiedy kierowca usłyszał podejrzane szmery, zawiadomił policję. Zatrzymano 3 pasażerów na gapę – obywateli Afganistanu i Iraku.

Jak informuje Straż Graniczna, młodzi imigranci składali wcześniej wnioski o status uchodźcy w Grecji oraz Rumunii. Ale marzyły im się Niemcy. Postanowili ruszyć dalej na Zachód.

Do ciężarówki dostali się z pomocą gangu przemytników ludzi, działającego na terytorium Rumunii. Cała wyprawa kosztowała ich po ok. 10 tys. euro.

Pełnoletni cudzoziemiec usłyszał zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddał się karze pobawienia wolności w zawieszeniu. Decyzją sądu wszyscy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców w ramach tzw. procedury dublińskiej do państw, w których składali wcześniej wnioski o status uchodźcy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj