4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Imigranci jechali na gapę

W naczepie tira, wśród ładunku kabli, ukryli się nielegalni imigranci. Wpadli pod Jasłem. Kiedy kierowca usłyszał podejrzane szmery, zawiadomił policję. Zatrzymano 3 pasażerów na gapę – obywateli Afganistanu i Iraku.

REKLAMA

Jak informuje Straż Graniczna, młodzi imigranci składali wcześniej wnioski o status uchodźcy w Grecji oraz Rumunii. Ale marzyły im się Niemcy. Postanowili ruszyć dalej na Zachód.

Do ciężarówki dostali się z pomocą gangu przemytników ludzi, działającego na terytorium Rumunii. Cała wyprawa kosztowała ich po ok. 10 tys. euro.

Pełnoletni cudzoziemiec usłyszał zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddał się karze pobawienia wolności w zawieszeniu. Decyzją sądu wszyscy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców w ramach tzw. procedury dublińskiej do państw, w których składali wcześniej wnioski o status uchodźcy.

CZYTAJ TEŻ:  Przyszedł z ofertą dopłat do ogrzewania. Seniorka straciła oszczędności
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu