6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Imigranci jechali na gapę

REKLAMA

W naczepie tira, wśród ładunku kabli, ukryli się nielegalni imigranci. Wpadli pod Jasłem. Kiedy kierowca usłyszał podejrzane szmery, zawiadomił policję. Zatrzymano 3 pasażerów na gapę – obywateli Afganistanu i Iraku.

Jak informuje Straż Graniczna, młodzi imigranci składali wcześniej wnioski o status uchodźcy w Grecji oraz Rumunii. Ale marzyły im się Niemcy. Postanowili ruszyć dalej na Zachód.

Do ciężarówki dostali się z pomocą gangu przemytników ludzi, działającego na terytorium Rumunii. Cała wyprawa kosztowała ich po ok. 10 tys. euro.

Pełnoletni cudzoziemiec usłyszał zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddał się karze pobawienia wolności w zawieszeniu. Decyzją sądu wszyscy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców w ramach tzw. procedury dublińskiej do państw, w których składali wcześniej wnioski o status uchodźcy.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu