0.3 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Napad na księdza po kolędzie. Oprych miał nóż!

REKLAMA

Szokujący napad na księdza, który chodził po kolędzie. Na ulicy w Jaśle zaatakował go oprych z nożem.

Wszystko działo się 29 grudnia w czwartek w Jaśle na ul. PCK. Ofiarą bandziora padł jeden z księży z Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Woli. Duchowny odwiedzał domy w ramach wizyty duszpasterskiej. Nagle na jednym z podwórek doskoczył do niego zakapturzony oprych.

Bandzior był uzbrojony w nóż. Zagroził nim księdzu, a potem wyrwał mu teczkę, w której były obrazki, kropidło i dokumenty parafialne. Jeśli szukał pieniędzy, to się przeliczył. Księża Diecezji Rzeszowskiej, podczas wizyty duszpasterskiej, nie zbierają datków.

Na szczęście pokrzywdzony ksiądz nie odniósł żadnych obrażeń. Policja poszukuje sprawcy.

Atakiem na księdza są zbulwersowani mieszkańcy. Uważają, że nie był przypadkowy. – To brak norm, zasad. Zamiast dobra i szacunku jest nienawiść i złość, które sączą się w internecie, w mediach, w mediach społecznościowych, gdzie teraz największe zmartwienie to to, ile trzeba dać w kopertę… Aby tylko był pretekst do psioczenia i sprowadzenia wszystkiego do pieniędzy. Niestety, efekt tego werbalnego jazgotu, przybiera też konkretną postać: bandziora na ulicy – mówią ludzie.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj