24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Pracowite te nasze pszczółki

REKLAMA

Pszczoły z pasieki MPWiK Rzeszów pracują na pełnych obrotach i nie próżnują! Ich niesamowity wysiłek zaowocował ponad 140 kilogramami pysznego miodu.

Podczas szóstego miodobrania, które odbyło się na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Rzeszowie, pszczelarz Dariusz Łoza był w siódmym niebie. Zebrał aż 142 kilogramy tego złocistego skarbu, co daje nam ponad 100 litrów soczystego miodu. To rezultat pracy 10 pszczelich rodzin zamieszkujących pasiekę MPWiK, która posiada imponującą ilość 12 uli.

Niestety, zima okazała się zbyt surowa dla jednej z rodzin pszczelich, która nie przetrwała. Jednak niezrażony tym niepowodzeniem, Dariusz Łoza podjął działania, aby przywrócić rodzinę pszczół do życia. Przesiedlił nowe, młode pszczoły do pustego ula i teraz oczekuje na rezultaty ich pracy, pełen optymizmu.

Zebrane na początku czerwca miodobranie dostarczyło nam wielokwiatowego miodu. Obecnie pszczółki skupiają się głównie na pożytkach akacjowych, które z pewnością wpłyną na smak i aromat kolejnych zbiorów.

Miód z miejskiej pasieki trafia do firmowych słoiczków. Jest rozdawany przy okazji różnych festynów i imprez jako słodki gadżet związany z Rzeszowem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj