-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Pracowite te nasze pszczółki

REKLAMA

Pszczoły z pasieki MPWiK Rzeszów pracują na pełnych obrotach i nie próżnują! Ich niesamowity wysiłek zaowocował ponad 140 kilogramami pysznego miodu.

Podczas szóstego miodobrania, które odbyło się na terenie Zakładu Uzdatniania Wody w Rzeszowie, pszczelarz Dariusz Łoza był w siódmym niebie. Zebrał aż 142 kilogramy tego złocistego skarbu, co daje nam ponad 100 litrów soczystego miodu. To rezultat pracy 10 pszczelich rodzin zamieszkujących pasiekę MPWiK, która posiada imponującą ilość 12 uli.

Niestety, zima okazała się zbyt surowa dla jednej z rodzin pszczelich, która nie przetrwała. Jednak niezrażony tym niepowodzeniem, Dariusz Łoza podjął działania, aby przywrócić rodzinę pszczół do życia. Przesiedlił nowe, młode pszczoły do pustego ula i teraz oczekuje na rezultaty ich pracy, pełen optymizmu.

Zebrane na początku czerwca miodobranie dostarczyło nam wielokwiatowego miodu. Obecnie pszczółki skupiają się głównie na pożytkach akacjowych, które z pewnością wpłyną na smak i aromat kolejnych zbiorów.

Miód z miejskiej pasieki trafia do firmowych słoiczków. Jest rozdawany przy okazji różnych festynów i imprez jako słodki gadżet związany z Rzeszowem.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj