14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Akcja służb

Mówi się, że szpieg Putina planował zamach na Zełenskiego w Rzeszowie

REKLAMA

Polskie służby specjalne donoszą o zatrzymaniu Polaka, który miał oferować usługi szpiegowskie dla Rosji. Według śledczych, przekazywał informacje na temat zabezpieczenia Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– „Miało to m.in. pomóc w planowaniu przez rosyjskie służby specjalne ewentualnego zamachu na życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego” – poinformowała rzecznik Prokuratura Generalnego prok. Anna Adamiak.

Według śledczych, niejaki Paweł K. pomógł kremlowskim służbom zaplanować atak. Wiadomość przyszła z Ukrainy: tamtejsza prokuratura zaalarmowała polskie władze i przedstawiła obszerny materiał dowodowy.

Podejrzanego zatrzymano na terytorium Polski. Za działalność szpiegowską, godzącą w interes kraju, grozi do 8 lat więzienia.

Niewątpliwie, port lotniczy w Jasionce stał się strategicznym miejscem. Od samego początku wybuchu wojny na Ukrainie, operują na nim wojska amerykańskie i widać rozmieszczone baterie Patriot. Plac został szczelnie ogrodzony i umieszczono na nim tablice „zakaz fotografowania”.

Nie pierwszy raz służby informują o działalności szpiegowskiej, która dotyczy Podkarpacia. Na początku 2022 r. głośne stało się rozbicie szajki, która zbierała dane na temat ruchu transportów z pomocą dla walczącej Ukrainy. Oskarżono wtedy 16 osób. Wszyscy już dostali wyroki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj