1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Matylda Kowal kończy karierę. Podziękowania od miasta

Dla wielu może to być duże zaskoczenie. Ale to fakt – Matylda Kowal, jedna z czołowych rzeszowskich lekkoatletek, zapowiada koniec profesjonalnej, sportowej kariery. Władze Rzeszowa podziękowały zawodniczce za jej działalność: starty, sukcesy, rekordy i tak wiele emocji, których przez 17 lat dostarczała kibicom.

REKLAMA

W piątek, 5 listopada odbyło się spotkanie w Ratuszu. Przy okazji konferencji dotyczącej Biegu Niepodległości, władze miasta podziękowały Matyldzie Kowal za jej sportowe dokonania. A było ich wiele. Dwukrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Londyn i Rio de Janeiro), a także była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Jej specjalność to biegi na 3000 metrów z przeszkodami.

– Dziękujemy pani za wszystkie niezapomniane emocje, których dostarczyła nam pani podczas swojej pięknej kariery. Jesteśmy z pani bardzo dumni – mówiła wiceprezydent Krystyna Stachowska.

CZYTAJ TEŻ:  Ktoś otruł orła bielika. Pomogli mu dobrzy ludzie

Pani Matylda otrzymała wielki bukiet kwiatów. Również podziękowała za wsparcie jakie dostała od Urzędu Miasta. Na pocieszenie dla jej wiernych fanów zadeklarowała, że nie rezygnuje całkowicie z biegania. – Teraz będą się skupiać na biegach ulicznych i pracy z młodzieżą. Dzięki temu, że byłam sportowcem, mogłam przeżyć cudowne chwile, których nigdy nie zapomnę – powiedziała wzruszona Matylda Kowal.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu