16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Matylda Kowal kończy karierę. Podziękowania od miasta

REKLAMA

Dla wielu może to być duże zaskoczenie. Ale to fakt – Matylda Kowal, jedna z czołowych rzeszowskich lekkoatletek, zapowiada koniec profesjonalnej, sportowej kariery. Władze Rzeszowa podziękowały zawodniczce za jej działalność: starty, sukcesy, rekordy i tak wiele emocji, których przez 17 lat dostarczała kibicom.

W piątek, 5 listopada odbyło się spotkanie w Ratuszu. Przy okazji konferencji dotyczącej Biegu Niepodległości, władze miasta podziękowały Matyldzie Kowal za jej sportowe dokonania. A było ich wiele. Dwukrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Londyn i Rio de Janeiro), a także była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Jej specjalność to biegi na 3000 metrów z przeszkodami.

– Dziękujemy pani za wszystkie niezapomniane emocje, których dostarczyła nam pani podczas swojej pięknej kariery. Jesteśmy z pani bardzo dumni – mówiła wiceprezydent Krystyna Stachowska.

Pani Matylda otrzymała wielki bukiet kwiatów. Również podziękowała za wsparcie jakie dostała od Urzędu Miasta. Na pocieszenie dla jej wiernych fanów zadeklarowała, że nie rezygnuje całkowicie z biegania. – Teraz będą się skupiać na biegach ulicznych i pracy z młodzieżą. Dzięki temu, że byłam sportowcem, mogłam przeżyć cudowne chwile, których nigdy nie zapomnę – powiedziała wzruszona Matylda Kowal.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj