10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Kosmetyka przed otwarciem łącznika. Zostały tylko pasy

REKLAMA

Rozpoczęło się malowanie linii na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej. To ostatni etap budowy jezdni, która zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, próby malowania oznakowania rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Niestety wilgoć i niskie temperatury utrudniały schnięcie farby. Przez ostatnie dni świeciło jednak słońce, dzięki czemu prace można było wczoraj rozpocząć.

– Około południa temperatura wzrosła wyraźnie powyżej zera, a asfalt był suchy, dlatego wykonawca mógł zacząć malowanie. Wcześniej nie było to możliwe, farba naniesiona na drogę nie wysychała – tłumaczy Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Prace powinny zakończyć się w czwartek. Droga zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wcześniej Miejski Zarząd Dróg musi uzyskać dokument dopuszczający nową ulicę do użytkowania, który wydaje nadzór budowlany.

Około 700-metrowy łącznik wybudowano między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a ulicą Wierzbową. W rejonie sanepidu zamontowano sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu. Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj