-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Kosmetyka przed otwarciem łącznika. Zostały tylko pasy

Rozpoczęło się malowanie linii na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej. To ostatni etap budowy jezdni, która zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, próby malowania oznakowania rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Niestety wilgoć i niskie temperatury utrudniały schnięcie farby. Przez ostatnie dni świeciło jednak słońce, dzięki czemu prace można było wczoraj rozpocząć.

– Około południa temperatura wzrosła wyraźnie powyżej zera, a asfalt był suchy, dlatego wykonawca mógł zacząć malowanie. Wcześniej nie było to możliwe, farba naniesiona na drogę nie wysychała – tłumaczy Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Prace powinny zakończyć się w czwartek. Droga zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wcześniej Miejski Zarząd Dróg musi uzyskać dokument dopuszczający nową ulicę do użytkowania, który wydaje nadzór budowlany.

CZYTAJ TEŻ:  Blackout na Podkarpaciu. Bez prądu było ponad 100 tysięcy odbiorców. "W domu było 13 stopni"

Około 700-metrowy łącznik wybudowano między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a ulicą Wierzbową. W rejonie sanepidu zamontowano sygnalizację świetlną. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu. Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu