16.2 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Groza w Leżajsku. Tasakiem odciął dłoń 21-latkowi. Sprawca przyznał się do winy

REKLAMA

Prawdziwy horror rozegrał się na ulicy w Leżajsku. Przy drodze z bólu zwijał się pokrwawiony 21-latek. Miał ociętą dłoń. Młodzieniec jechał rowerem. Kiedy się zatrzymał dopadł go uzbrojony w kuchenny tasak mężczyzna na skuterze. Zranił swoją ofiarę, a potem uciekł. Podejrzany 43-latek został po kilku godzinach zatrzymany. Sąd tymczasowo go aresztował. Mężczyzna początkowo szedł w zaparte, ale potem przyznał się do winy.

Wszystko działo się w poniedziałek około godz. 22 na ul. Lipy w Leżajsku. To droga wylotowa w kierunku Wierzawic. Rowerzysta, prawdopodobnie wracał ze sklepu. Miał siatkę i piwo. Zatrzymał się za przejazdem kolejowym na chodniku, bo spadł mu łańcuch. Wtedy podjechał do niego mężczyzna na skuterze. Napastnik zaatakował młodzieńca i odrąbał mu lewą dłoń. A potem uciekł, zostawiając broczącą krwią ofiarę. Po chwili do poszkodowanego dobiegli mieszkańcy. – Odcięli mi dłoń! – wołał młodzieniec, który chwilę wcześniej sam zdołał wykręcić numer na 112 aby wezwać pomoc. Dłoń leżała na chodniku. Przechodnie tamowali krwotok.

Poszkodowany trafił do szpitala w Krakowie, gdzie przeszedł operację przyszycia dłoni. Jak poinformowała prokuratura – ranny młodzieniec nie rozpoznał napastnika, a także nie wskazał jakiegokolwiek powodu ataku na jego osobę.

Poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci. We wtorek o 6 rano zatrzymali podejrzewanego o dokonanie ataku 43-letniego Marka T.

– Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobne narzędzie przestępstwa, tj. nóż typu tasak. W sprawie obecnie wykonywane są intensywne czynności procesowe – zaznacza Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Mężczyzna na policji odmówił składania zeznań. Wcześniej miał konflikt z prawem i siedział w więzieniu. Był karany za drobne kradzieże, jazdę rowerem po alkoholu.

Śledczy w trybie pilnym zlecili wykonanie badań DNA, aby stwierdzić czy ślady zabezpieczone na tasaku i odzieży podejrzanego można powiązać z ofiarą.

We wtorek 43-latek został doprowadzony do prokuratury. Spędził w niej prawie 2 godziny i usłyszał zarzuty. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokuratura na razie nie ujawnia ich treści. W czwartek Sąd Rejonowy w Leżajsku aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Prowadzone przez prokuraturę śledztwo dotyczy spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w postaci innego ciężkiego kalectwa. Za przestępstwo grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.
 
 
 


 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj