14.4 C
Rzeszów
niedziela, 24 września, 2023

Pizzę z Głogowa Małopolskiego zjadł prezydent Joe Biden! Sława na cały świat

REKLAMA

To pizzeria GUSTO z Głogowa Małopolskiego dostarczyła pizzę, którą w Rzeszowie zjadł prezydent Joe Biden! Teraz pizza stała się sławna na cały świat. Właściciele i cały zespół lokalu otrzymali liczne gratulacje i wśród klientów ogłosili konkurs na nazwę prezydenckiej pizzy. Nowa nazwa to „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

Wizyta Joe Bidena w Polsce stałą się historycznym wydarzeniem. A prezydent USA rozpoczął ją od Rzeszowa. Tu odwiedził w hali wystawienniczej amerykańskich żołnierzy. Spotkanie było na luzie i Joe Biden nagle przysiadł się do stołu i posilił się tym, co było na stole. A była to pizza z Pizzerii w Głogowie Małopolskim. Tego dnia wojsko USA zamówiło w lokalu aż 88 placków. – Byłem w szoku, kiedy włączyłem telewizor. Krzyczałem do żony „Kochanie, Joe Biden je naszą pizzę!” – opowiada Faktowi współwłaściciel Damian Drupka.

Potem natychmiast rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. Stali klienci natychmiast rozpoznali pizzę, o której po chwili zaczęły pisać niemal wszystkie media na całym świecie.

Lokal żołnierzom dostarczył dwa rodzaje pizzy. Prezydentowi Bidenowi trafił się kawałek z ostrymi papryczkami. Jej smak czuł jeszcze długo, bo wspomniał o tym podczas kolejnego spotkania z wolontariuszami. – Muszę zwilżyć gardło. Zjadłem pizzę pepperoni – przeprosił, przerywając swoją przemówienie.

Współwłaściciele są szczęśliwi, że spotkał ich taki nieoczekiwany zaszczyt i promocja stulecia. Już wśród swoich klientów ogłosili konkurs na nazwę nowej pizzy. W komentarzach na Facebooku posypały się liczne propozycje: „Łzy Bidena”, „Biden płakał, jak jadł”, „Pizza Prezydencka”, „Ostry placek Joe”, a nawet „Zemsta Putina”…

Lokal poinformował o wyborze nazwy. Połączył kilka propozycji w jedno. Teraz pizza pepperoni nazywa się „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA