0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Pizzę z Głogowa Małopolskiego zjadł prezydent Joe Biden! Sława na cały świat

To pizzeria GUSTO z Głogowa Małopolskiego dostarczyła pizzę, którą w Rzeszowie zjadł prezydent Joe Biden! Teraz pizza stała się sławna na cały świat. Właściciele i cały zespół lokalu otrzymali liczne gratulacje i wśród klientów ogłosili konkurs na nazwę prezydenckiej pizzy. Nowa nazwa to „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

REKLAMA

Wizyta Joe Bidena w Polsce stałą się historycznym wydarzeniem. A prezydent USA rozpoczął ją od Rzeszowa. Tu odwiedził w hali wystawienniczej amerykańskich żołnierzy. Spotkanie było na luzie i Joe Biden nagle przysiadł się do stołu i posilił się tym, co było na stole. A była to pizza z Pizzerii w Głogowie Małopolskim. Tego dnia wojsko USA zamówiło w lokalu aż 88 placków. – Byłem w szoku, kiedy włączyłem telewizor. Krzyczałem do żony „Kochanie, Joe Biden je naszą pizzę!” – opowiada Faktowi współwłaściciel Damian Drupka.

CZYTAJ TEŻ:  Przemyśl w Google doodle

Potem natychmiast rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. Stali klienci natychmiast rozpoznali pizzę, o której po chwili zaczęły pisać niemal wszystkie media na całym świecie.

Lokal żołnierzom dostarczył dwa rodzaje pizzy. Prezydentowi Bidenowi trafił się kawałek z ostrymi papryczkami. Jej smak czuł jeszcze długo, bo wspomniał o tym podczas kolejnego spotkania z wolontariuszami. – Muszę zwilżyć gardło. Zjadłem pizzę pepperoni – przeprosił, przerywając swoją przemówienie.

Współwłaściciele są szczęśliwi, że spotkał ich taki nieoczekiwany zaszczyt i promocja stulecia. Już wśród swoich klientów ogłosili konkurs na nazwę nowej pizzy. W komentarzach na Facebooku posypały się liczne propozycje: „Łzy Bidena”, „Biden płakał, jak jadł”, „Pizza Prezydencka”, „Ostry placek Joe”, a nawet „Zemsta Putina”…

CZYTAJ TEŻ:  Nowa ulica Zygmunta I Starego

Lokal poinformował o wyborze nazwy. Połączył kilka propozycji w jedno. Teraz pizza pepperoni nazywa się „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu