10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Pizzę z Głogowa Małopolskiego zjadł prezydent Joe Biden! Sława na cały świat

REKLAMA

To pizzeria GUSTO z Głogowa Małopolskiego dostarczyła pizzę, którą w Rzeszowie zjadł prezydent Joe Biden! Teraz pizza stała się sławna na cały świat. Właściciele i cały zespół lokalu otrzymali liczne gratulacje i wśród klientów ogłosili konkurs na nazwę prezydenckiej pizzy. Nowa nazwa to „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

Wizyta Joe Bidena w Polsce stałą się historycznym wydarzeniem. A prezydent USA rozpoczął ją od Rzeszowa. Tu odwiedził w hali wystawienniczej amerykańskich żołnierzy. Spotkanie było na luzie i Joe Biden nagle przysiadł się do stołu i posilił się tym, co było na stole. A była to pizza z Pizzerii w Głogowie Małopolskim. Tego dnia wojsko USA zamówiło w lokalu aż 88 placków. – Byłem w szoku, kiedy włączyłem telewizor. Krzyczałem do żony „Kochanie, Joe Biden je naszą pizzę!” – opowiada Faktowi współwłaściciel Damian Drupka.

Potem natychmiast rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. Stali klienci natychmiast rozpoznali pizzę, o której po chwili zaczęły pisać niemal wszystkie media na całym świecie.

Lokal żołnierzom dostarczył dwa rodzaje pizzy. Prezydentowi Bidenowi trafił się kawałek z ostrymi papryczkami. Jej smak czuł jeszcze długo, bo wspomniał o tym podczas kolejnego spotkania z wolontariuszami. – Muszę zwilżyć gardło. Zjadłem pizzę pepperoni – przeprosił, przerywając swoją przemówienie.

Współwłaściciele są szczęśliwi, że spotkał ich taki nieoczekiwany zaszczyt i promocja stulecia. Już wśród swoich klientów ogłosili konkurs na nazwę nowej pizzy. W komentarzach na Facebooku posypały się liczne propozycje: „Łzy Bidena”, „Biden płakał, jak jadł”, „Pizza Prezydencka”, „Ostry placek Joe”, a nawet „Zemsta Putina”…

Lokal poinformował o wyborze nazwy. Połączył kilka propozycji w jedno. Teraz pizza pepperoni nazywa się „Pizza prezydencka – ostry Joe”.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj