28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Jest nowy redaktor naczelny dziennika Nowiny

REKLAMA

Od 1 maja regionalny dziennik Nowiny ma nowego redaktora naczelnego. Został nim Arkadiusz Rogowski, dotychczas związany z TVP Rzeszów, a wcześniej z gazetą Super Nowości.

Dotychczasowy szef Nowin – Stanisław Sowa odszedł z firmy za porozumieniem stron. Kierował dziennikiem przez 15 lat.

Zmiany w największym, a zrazem jednym z najdłużej ukazujących się regionalnych dzienników na Podkarpaciu związane są z przekształceniami własnościowymi. Tytuł przez kilka lat należał do niemieckiego holdingu wydawniczego Verlagsgruppe Passau. Od marca 2021 stał się własnością PKN Orlen, wraz z 19 innymi regionalnymi gazetami.

Nazwa wydawcy pozostaje ta sama – Polska Press. Nowym jej szefem od 1 kwietnia jest Dorota Kania, wcześniej związana z Telewizją Republika i Gazetą Polską.

Nowy redaktor naczelny Nowin od 2011 do 2016 był dziennikarzem Super Nowości. Potem pracował w rzeszowskiej telewizji. Udziela się także w innych projektach. Jest np. korespondentem polonijnego dwutygodnika Biały Orzeł, wydawanego w Stanach Zjednoczonych. Jest też współtwórcą i redaktorem Miesięcznika Ziemi Pilźnieńskiej „Gozdawa”.

Nowiny
Dziennik Nowiny ukazuje się od 1949 r. | Fot. Polska Press

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj