14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Jakie auta kradną złodzieje? Te marki znikają najbardziej

REKLAMA

W latach 90. XX w. złodzieje samochodów osiągnęli swoje apogeum. W rekordowym 1998 r. ukradli w Polsce ponad 80 tysięcy pojazdów. Dziś te liczby nie są aż tak przerażające, ale rabunek samochodu to wciąż popularne przestępstwo. W pierwszych 10 miesiącach 2022 r. zgłoszono ponad 6 tysięcy kradzieży. Z opublikowanych niedawno danych wynika, że szczególnym upodobaniem rabusiów cieszą się teraz SUV-y.

Przedstawione statystyki dotyczą całej Polski. Najłatwiej stracić auto w Warszawie i w większych miastach. Rzeszów na tym tle jest oazą spokoju. W mieście, a nawet całym powiecie to marginalny problem.

Np. w 2020 r. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie odnotowała tylko 9 przestępstw ujętych w statystyce jako: „Kradzież i kradzież z włamaniem do samochodu”. W kolejnym roku nastąpił 22-procentowy wzrost, ale spokojnie – to wciąż mało – zaledwie 11 przypadków. Od kilku lat liczba zgłoszeń nie przekracza 15.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj