-11.5 C
Rzeszów
czwartek, 9 lutego, 2023

Najnowsze

Jakie auta kradną złodzieje? Te marki znikają najbardziej

W latach 90. XX w. złodzieje samochodów osiągnęli swoje apogeum. W rekordowym 1998 r. ukradli w Polsce ponad 80 tysięcy pojazdów. Dziś te liczby nie są aż tak przerażające, ale rabunek samochodu to wciąż popularne przestępstwo. W pierwszych 10 miesiącach 2022 r. zgłoszono ponad 6 tysięcy kradzieży. Z opublikowanych niedawno danych wynika, że szczególnym upodobaniem rabusiów cieszą się teraz SUV-y.

REKLAMA

Przedstawione statystyki dotyczą całej Polski. Najłatwiej stracić auto w Warszawie i w większych miastach. Rzeszów na tym tle jest oazą spokoju. W mieście, a nawet całym powiecie to marginalny problem.

Np. w 2020 r. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie odnotowała tylko 9 przestępstw ujętych w statystyce jako: „Kradzież i kradzież z włamaniem do samochodu”. W kolejnym roku nastąpił 22-procentowy wzrost, ale spokojnie – to wciąż mało – zaledwie 11 przypadków. Od kilku lat liczba zgłoszeń nie przekracza 15.

CZYTAJ TEŻ:  Gdzie się podziały miliony z banku w Grębowie? Areszty dla byłych prezesek. Pieniądze wypłacano na martwe dusze
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zamglenia
-11.5 ° C
-9.1 °
-13.1 °
92 %
1.5kmh
37 %
czw.
-0 °
pt.
-0 °
sob.
2 °
niedz.
2 °
pon.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu