11 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najnowsze

Ile zarabiają pielęgniarki w Rzeszowie? Teraz znów są protesty

Pielęgniarki i położne znów wyszły na ulice. Pikiety odbyły się w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Jarosławiu, Przemyślu, Żurawicy i w wielu miastach w Polsce. Główne postulaty sprowadzają się do pieniędzy, a w zasadzie o sposób wynagradzania. Ministerstwo szykuje bowiem nowy plan. Sprawdziliśmy ile obecnie na rękę zarabia pielęgniarka w Rzeszowie.

REKLAMA

„Godna płaca za ciężką pracę” – to jedno z haseł. Bezpośrednim powodem przeprowadzonego 7 czerwca protestu jest tzw. ustawa Niedzielskiego o sposobie naliczania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. Od lipca ma się zmienić sposób wynagradzania. Pensja podstawowa ma zależeć od wykształcenia – im większa specjalizacja tym wyższe zarobki.

Starsze pielęgniarki, które mają doświadczenie, ale nie mają dyplomów magisterskich i specjalizacji mogą zarabiać nawet 2 tys. zł mniej w porównaniu z młodą, doskonale wykształconą pielęgniarką, która zaczyna dopiero pracę. Protestujący uważają, że takie rozwiązania mogą skłócić ich środowisko.

Pielęgniarki mówiąc o swoich zarobkach, głównie posługują się podstawą, rzadko wspominając o dodatkach. Ile faktycznie się zarabia? Znamy 3 pielęgniarki, które powiedziały szczerze ile mają na rękę. Stawki są dość mocno zróżnicowane.

  • pielęgniarka nr 1 (magister, 20 lat stażu, asystująca przy operacjach, praca w jednym ze szpitali w Rzeszowie) obecnie na rękę ma około 5300 zł,
  • pielęgniarka nr 2 – (praca w przychodni w Rzeszowie) – 3200 zł na rękę,
  • pielęgniarka nr 3 – (praca na poradni w szpitalu) – 3 tys. zł na rękę. Pani dorabia sobie jeszcze w opiece – uzyskując w ten sposób dodatkowo do 1500 zł na rękę.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13.1 °
11 °
87 %
1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
29 °
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon.
28 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu