24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Ile zarabiają pielęgniarki w Rzeszowie? Teraz znów są protesty

REKLAMA

Pielęgniarki i położne znów wyszły na ulice. Pikiety odbyły się w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Jarosławiu, Przemyślu, Żurawicy i w wielu miastach w Polsce. Główne postulaty sprowadzają się do pieniędzy, a w zasadzie o sposób wynagradzania. Ministerstwo szykuje bowiem nowy plan. Sprawdziliśmy ile obecnie na rękę zarabia pielęgniarka w Rzeszowie.

„Godna płaca za ciężką pracę” – to jedno z haseł. Bezpośrednim powodem przeprowadzonego 7 czerwca protestu jest tzw. ustawa Niedzielskiego o sposobie naliczania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. Od lipca ma się zmienić sposób wynagradzania. Pensja podstawowa ma zależeć od wykształcenia – im większa specjalizacja tym wyższe zarobki.

Starsze pielęgniarki, które mają doświadczenie, ale nie mają dyplomów magisterskich i specjalizacji mogą zarabiać nawet 2 tys. zł mniej w porównaniu z młodą, doskonale wykształconą pielęgniarką, która zaczyna dopiero pracę. Protestujący uważają, że takie rozwiązania mogą skłócić ich środowisko.

Pielęgniarki mówiąc o swoich zarobkach, głównie posługują się podstawą, rzadko wspominając o dodatkach. Ile faktycznie się zarabia? Znamy 3 pielęgniarki, które powiedziały szczerze ile mają na rękę. Stawki są dość mocno zróżnicowane.

  • pielęgniarka nr 1 (magister, 20 lat stażu, asystująca przy operacjach, praca w jednym ze szpitali w Rzeszowie) obecnie na rękę ma około 5300 zł,
  • pielęgniarka nr 2 – (praca w przychodni w Rzeszowie) – 3200 zł na rękę,
  • pielęgniarka nr 3 – (praca na poradni w szpitalu) – 3 tys. zł na rękę. Pani dorabia sobie jeszcze w opiece – uzyskując w ten sposób dodatkowo do 1500 zł na rękę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj