12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Koronabandyci w rękach policjantów. Z nożem napadli na sklepową

REKLAMA

Dwóch zbirów postanowiło wykorzystać epidemię i napadło na sklep w Przeworsku. Zgodnie z wymogami sanitarnymi byli zamaskowani, czym na początku nie wzbudzili żadnych podejrzeń. Nagle wyciągnęli nóż i zażądali pieniędzy.

Ekspedientka przeżyła prawdziwe chwile grozy. Jeden napastników wyciągnął długie ostrze i zaczął grozić, że zrobi jej krzywdę. Oprawcy kazali otworzyć kasę. Przerażona kobieta wolała nie ryzykować i spełniła polecenie. Bandyci zgarnęli utarg i uciekli. Cały napad trwał kilkadziesiąt sekund.

Sprawcy wykorzystali epidemię. Cieszyli się, że dzięki maskom nawet kamery nie pomogą rozpoznać ich twarzy. Wykorzystali także późną porę – wszystko działo się około godz. 19, kiedy jest już ciemno.

Policjanci zorganizowali błyskawiczną obławę. Znając ogólny rysopis napastników, na jeden z ulic dostrzegli podejrzanych. Zatrzymano dwóch kolegów – 21 i 25-latka, mieszkańców powiatu przeworskiego. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za kratkami mogą spędzić jednak dłuższy czas. Za napad grozi im do 12 lat więzienia.

Młodszy ze sprawców był już wcześniej karany za inne przestępstwa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj