14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

19-letni podpalacz

Domy zamieniał w pochodnie

REKLAMA

19-letni piroman grasował w Skołyszynie w powiecie jasielskim. Domy zamieniał w pochodnie. Udawało mu się. Podkładał ogień pod drewniane budynki.

Mężczyzna podpalał niezamieszkałe budynki. Policja wpadła na jego trop. Jak twierdzą mundurowi, 19-latek przyznał się do winy.

Wszystko zaczęło się końcem marca tego roku. Na granicy miejscowości Skołyszyn i Lisów, doszło do pożaru opuszczonego drewnianego domu. Z kolei w niedzielę, 7 kwietnia około godz. 2.30, jasielski dyżurny został poinformowany o palącym się pustostanie w Skołyszynie przy drodze krajowej nr 28. 

W obu przypadkach funkcjonariusze wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. W toku wykonanych czynności, już kilka godzin po niedzielnym pożarze, policjanci z posterunku w Skołyszynie zatrzymali podejrzanego o dokonanie podpaleń.

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Straty powstałe w wyniku podpaleń wyniosły 60 tys. złotych.

Wobec mieszkańca gminy Skołyszyn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za zniszczenie cudzej rzeczy, mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj