26 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Do jego rąk „przyklejały się” elektronarzędzia z Castoramy

REKLAMA

Rabuś nie mógł się oprzeć. Z marketu wynosił elektronarzędzia. Straty? Ponad 50 tys. zł

W połowie maja, policjanci z komisariatu na Nowym Mieście w Rzeszowie zostali poinformowani o kradzieżach, do jakich doszło na terenie jednego z marketów budowlanych.

Nieznany mężczyzna, w różnych odstępach czasu, w tym samym sklepie nie zapłacił m.in. za kosiarki, szlifierki kątowe, baterie zamienne, wiertarko-wkrętarkę, agregat prądotwórczy i spawarkę. Straty zostały wycenione na kwotę ponad 53 tys. złotych.

W wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie jego sprawcy zaangażowali się policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji już po kilku dniach wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżami.

To 34-letni mieszkaniec jednej z podrzeszowskich miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i przewieziony do komendy. Funkcjonariusze sprawdzili pomieszczenia jakie zamieszkiwał, a także jego pojazd, udali się również do miejsca jego zameldowania. W żadnym z tych miejsc nie odnaleźli skradzionych przedmiotów. Jak się później okazało, mężczyzna sprzedawał je w miejscowych lombardach lub przygodnie napotkanym osobom. Policjanci sprawdzili te informacje i odzyskali agregat prądotwórczy i spawarkę.

34-latkowi postawiono łącznie 11 zarzutów. Dotyczyły one kradzieży elektronarzędzi na kwotę ponad 53 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do ich popełnienia. Jednocześnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj