23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Ten film rzucił Cannes na kolana. Ponoć życiowa rola DiCaprio

REKLAMA

Film, który od długiego czasu budził ogromne oczekiwania, w końcu został okrzyknięty „jednym z najlepszych w swoim gatunku. Killers Of The Flower Moon, pierwszy western w reżyserii Martina Scorsese, podbił serca publiczności na Festiwalu Filmowym w Cannes, otrzymując dziewięciominutową owację na stojąco.

Już teraz wiemy, że ten trzyipółgodzinny epicki film zdobył uznanie krytyków filmowych, którzy przyznali mu pięć gwiazdek. Według IndieWire, Leonardo DiCaprio w tej produkcji daje „swój najlepszy występ w historii”. To prawdziwy tryumf dla całej ekipy! Doceniane są także role innych znakomitych aktorów: Lily Gladstone i Roberta De Niro.

Killers Of The Flower Moon, oparty na bestsellerowej książce autorstwa Davida Granna, stanowi okazję do odkrycia mało znanej historii narodu Osagów. W latach dwudziestych XX w., plemię to stało się nagle bardzo bogate dzięki odkryciu ropy naftowej na ich ziemiach w Oklahomie w USA, gdzie toczy się cała akcja. Jednak ta niewiarygodna fortuna przyniosła ze sobą serię tajemniczych morderstw, które stały się przedmiotem śledztwa FBI.

Nie tylko publiczność, ale także gwiazdy Hollywood zgromadziły się na premierze Killers Of The Flower Moon w Cannes, który został zaprezentowany poza konkursem. Na czerwonym dywanie można było zobaczyć takie znakomitości jak: Cate Blanchett, Salma Hayek, Paul Dano i Isabelle Huppert. Nie mogło również zabraknąć dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka. Firma Apple jest producentem filmu Scorsese i wyłożyła na ten cel 200 mln dolarów.

Podczas konferencji prasowej Leonardo DiCaprio podkreślał rolę reżysera Martina Scorsese. Nazywał go wielkim mistrzem w tworzeniu filmów, które poruszają ważne tematy i opowiadają prawdziwe historie, tak jak najnowsze jego dzieło.

– To powrót do wielkich epickich produkcji z lat 40. Staraliśmy się uwzględnić autentyczność w każdym detalu, mając na celu oddanie szacunku dla prawdziwych wydarzeń i bohaterów – mówił na konferencji Leo.

– Banalność zła. Na to musimy uważać. O tym jest ten obraz – podsumował Robert De Niro.

Killers Of The Flower Moon to film, na który warto czekać! Premiera w kinach odbędzie się 6 października, a szersza publiczność będzie miała okazję zobaczyć go od 20 października. Nie możemy się doczekać, a Ty?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj