0.9 C
Rzeszów
piątek, 2 grudnia, 2022

Najnowsze

Tu powstaje nowa hala sportowa dla I LO

Przy I Liceum Ogólnokształcącym powstaje jedna z najnowocześniejszych szkolnych hal sportowych. Uczniowie nie mogą się doczekać. Kiedy można spodziewać się finału tej inwestycji?

REKLAMA

Budowa hali to wielkie i trudne logistycznie wyzwanie. Prace prowadzone są w samym ścisłym centrum miasta. Wcześniej na placu, gdzie teraz swoje zadania wykonują robotnicy, stała stara hala, która została rozebrana i nie ma już po niej ślady.

Budowa hali sportowej dla I LO

Prace nad nowym obiektem nabierają tempa. Przygotowywany jest wykop pod wylanie fundamentów.

Uczniowie już nie mogą doczekać się efektów. Nowa sala ma być gotowa na rok szkolny 2024/2025.

Nowa budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Koszt inwestycji obliczono na 12 mln zł.

CZYTAJ TEŻ:  Droga to nie tor rajdowy! Motocyklista pędził prawie 200 km/h

– Mamy w Rzeszowie bardzo uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Hala przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
0.9 ° C
1.6 °
-0.8 °
87 %
4.1kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
6 °
niedz.
4 °
pon.
6 °
wt.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu