28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Tu powstaje nowa hala sportowa dla I LO

REKLAMA

Przy I Liceum Ogólnokształcącym powstaje jedna z najnowocześniejszych szkolnych hal sportowych. Uczniowie nie mogą się doczekać. Kiedy można spodziewać się finału tej inwestycji?

Budowa hali to wielkie i trudne logistycznie wyzwanie. Prace prowadzone są w samym ścisłym centrum miasta. Wcześniej na placu, gdzie teraz swoje zadania wykonują robotnicy, stała stara hala, która została rozebrana i nie ma już po niej ślady.

Budowa hali sportowej dla I LO

Prace nad nowym obiektem nabierają tempa. Przygotowywany jest wykop pod wylanie fundamentów.

Uczniowie już nie mogą doczekać się efektów. Nowa sala ma być gotowa na rok szkolny 2024/2025.

Nowa budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Koszt inwestycji obliczono na 12 mln zł.

– Mamy w Rzeszowie bardzo uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Hala przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj