16.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Będzie pumptrack na Bulwarach

REKLAMA

Na Bulwarach w Rzeszowie przybędzie nowa atrakcja. Miasto zbuduje tu pumptrack – specjalny tor z hopkami i muldami dla rowerzystów, poszukujących mocnych wrażeń.

Pumptrack powstanie w południowo-zachodniej części rzeszowskich Bulwarów. Inwestycja zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m kw. Złoży się na nią kilka elementów. Pierwszy z nich to minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z głównego toru. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. W ramach tego zadania wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, zamontowane latarnie i stojaki na rowery a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci.

Przetarg na budowę zespołu torów rowerowych został już ogłoszony. Otwarcie ofert firm zainteresowanych realizacją tego zadania zaplanowane jest na drugą połowę lutego. Zwycięzca przetargu będzie miał cztery miesiące na wykonanie inwestycji.

Pumptrack na Bulwarach będzie drugim tego typu obiektem w Rzeszowie. W ubiegłym roku tor rowerowy powstał na os. Baranówka.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA