28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Autobus MPK pojedzie do Albigowej

REKLAMA

Dobra wiadomość dla pasażerów. Od września autobus rzeszowskiego MPK będzie kursował z Rzeszowa do Albigowej w gminie Łańcut. Dziś miasto i gmina Łańcut podpisały w tej sprawie porozumienie.

Podrzeszowską gminę będzie obsługiwać linia nr 46. Swoją trasę zacznie na Dworcu Lokalnym, skąd pojedzie przez Plac Wolności, ulicę Kopisto, Witolda, Paderewskiego i Słocińską. Dojedzie do Kraczkowej i Albigowej.

Zaplanowano po sześć kursów dziennie w obu kierunkach.

Jak podkreśla Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut, uruchomienie połączenia było oczekiwane przez jego mieszkańców.

– Autobus kursował testowo na nieco krótszej trasie do naszej gminy. Mieszkańcy chętnie korzystali z tej linii, a my odbieraliśmy sygnały, że wskazane byłoby jej wydłużenie. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się wszyscy nasi radni. Chcemy być bliżej Rzeszowa i ściśle współpracować z miastem – mówi Jakub Czarnota.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa przekonuje, że porozumienie wpisuje się w politykę miasta, której celem jest promocja transportu zbiorowego.

– Chcemy przekonać do jazdy autobusem jak największą liczbę mieszkańców. Dlatego kupujemy nowe, wygodne, klimatyzowane autobusy, które obsługują nasze linie. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie rezygnować z jazdy samochodem. To nie tylko wygodniejsze, ale także korzystne dla środowiska – zaznacza Konrad Fijołek.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj