3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Autobus MPK pojedzie do Albigowej

Dobra wiadomość dla pasażerów. Od września autobus rzeszowskiego MPK będzie kursował z Rzeszowa do Albigowej w gminie Łańcut. Dziś miasto i gmina Łańcut podpisały w tej sprawie porozumienie.

REKLAMA

Podrzeszowską gminę będzie obsługiwać linia nr 46. Swoją trasę zacznie na Dworcu Lokalnym, skąd pojedzie przez Plac Wolności, ulicę Kopisto, Witolda, Paderewskiego i Słocińską. Dojedzie do Kraczkowej i Albigowej.

Zaplanowano po sześć kursów dziennie w obu kierunkach.

Jak podkreśla Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut, uruchomienie połączenia było oczekiwane przez jego mieszkańców.

– Autobus kursował testowo na nieco krótszej trasie do naszej gminy. Mieszkańcy chętnie korzystali z tej linii, a my odbieraliśmy sygnały, że wskazane byłoby jej wydłużenie. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się wszyscy nasi radni. Chcemy być bliżej Rzeszowa i ściśle współpracować z miastem – mówi Jakub Czarnota.

CZYTAJ TEŻ:  Lotnisko leci na rekord

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa przekonuje, że porozumienie wpisuje się w politykę miasta, której celem jest promocja transportu zbiorowego.

– Chcemy przekonać do jazdy autobusem jak największą liczbę mieszkańców. Dlatego kupujemy nowe, wygodne, klimatyzowane autobusy, które obsługują nasze linie. Mam nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie rezygnować z jazdy samochodem. To nie tylko wygodniejsze, ale także korzystne dla środowiska – zaznacza Konrad Fijołek.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu