15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Atrakcje na zimę w mieście

REKLAMA

Wiele atrakcji przygotowało miasto na ferie zimowe w Rzeszowie. M.in.: spektakle, zajęcia kreatywne w bibliotekach, skoki do wody, darmowe lodowisko dla uczniów. Z ferii mogą cieszyć się również seniorzy, dla których wracają potańcówki w RDK.

Specjalne atrakcje czekają na dzieci w Rzeszowskich Piwnicach, które od roku działają w nowej odsłonie. – To klub origami, także wystawa realizowana wspólnie ze schroniskiem dla zwierząt „Kundelek” połączona ze zbiórką karmy. Zapraszamy również miłośników gier planszowych, w które będzie można u nas pograć – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. W piwnicach można skorzystać ze ścieżki zwiedzania z niespodziankami. Są też bezpłatne warsztaty muzyczne – Pakoslavixa, bezpłatne pokazy filmów – wylicza szef Estrady.

W RDK wracają potańcówki

Rzeszowski Dom Kultury przygotował półkolonie dla dzieci w 11 swoich filiach na terenie całego miasta. – Będzie kreatywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie. W każdej filii program jest inny. Ponadto seniorów zapraszamy na potańcówki, a miłośników tworzenia muzyki do wspólnej zabawy w studio nagrań w naszej filii na osiedlu Słocina – mówi Marzena Styga – Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Zajęcia z Bolkiem i Lolkiem

W Muzeum Dobranocek w ramach roku Bolka i Lolka zaplanowano ferie z tymi bohaterami. W programie m.in. warsztaty, zajęcia i projekcje związane z tą popularną przed laty dobranocką. Do zajęć przygotowywane są niezwykłe pomoce naukowe – m.in. dotykowe repliki bohaterów bajek, skrzynie skarbów, czy plansze z cieniami postaci z dobranocek. Teatr Maska przygotował cztery spektakle adresowane dla różnych grup wiekowych. To „Statek Noego“, „Czterej muzykanci z Bremy“, „Arszenik“ i musical“ „Księżycowe opowieści“.

Ferie jak z bajki

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała na czas ferii zimowych 30 różnorodnych spotkań dla dzieci w wieku 6-12 lat, pod hasłem „Ferie jak z bajki”. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach literacko-plastycznych, zajęciach rękodzielniczych, warsztatowych oraz w spotkaniach popularyzujących naukę. Nie zabraknie również spotkań międzypokoleniowych, które zorganizujemy z okazji przypadającego w czasie ferii Dnia Babci i Dziadka. Po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości – to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

To wodny i skoki do wody

Z kolei Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wodny tor przeszkód, który w pierwszym tygodniu ferii będzie funkcjonował na pływalni przy ul. Ks. Jałowego. – Będzie to atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu na basen. Oprócz tego w hali sportowej przy ul. Pułaskiego zaplanowane są różne atrakcje i zabawy dla osób, które chcą spędzić ferie aktywnie. Przygotowaliśmy je wspólnie z partnerami. Zorganizujemy m.in. trening otwarty z klubem bokserskim Wisłok oraz siatkarski z Asseco Resovią – mówi Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Skoki i darmowe lodowisko

Na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka pod okiem instruktorów będzie można spróbować skoku do wody ze skoczni. Na lodowisku w Parku Sybiraków można będzie ślizgać się w godz. 10-21. Między godz. 10 a 12 od poniedziałku do piątku uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli korzystać z niego gratis.

Szczegóły wydarzeń można będzie znaleźć na bieżąco na stronie www.erzeszow.pl.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj