6.1 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Atrakcje na zimę w mieście

REKLAMA

Wiele atrakcji przygotowało miasto na ferie zimowe w Rzeszowie. M.in.: spektakle, zajęcia kreatywne w bibliotekach, skoki do wody, darmowe lodowisko dla uczniów. Z ferii mogą cieszyć się również seniorzy, dla których wracają potańcówki w RDK.

Specjalne atrakcje czekają na dzieci w Rzeszowskich Piwnicach, które od roku działają w nowej odsłonie. – To klub origami, także wystawa realizowana wspólnie ze schroniskiem dla zwierząt „Kundelek” połączona ze zbiórką karmy. Zapraszamy również miłośników gier planszowych, w które będzie można u nas pograć – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej. W piwnicach można skorzystać ze ścieżki zwiedzania z niespodziankami. Są też bezpłatne warsztaty muzyczne – Pakoslavixa, bezpłatne pokazy filmów – wylicza szef Estrady.

W RDK wracają potańcówki

Rzeszowski Dom Kultury przygotował półkolonie dla dzieci w 11 swoich filiach na terenie całego miasta. – Będzie kreatywnie, atrakcyjnie i bezpiecznie. W każdej filii program jest inny. Ponadto seniorów zapraszamy na potańcówki, a miłośników tworzenia muzyki do wspólnej zabawy w studio nagrań w naszej filii na osiedlu Słocina – mówi Marzena Styga – Durak, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Zajęcia z Bolkiem i Lolkiem

W Muzeum Dobranocek w ramach roku Bolka i Lolka zaplanowano ferie z tymi bohaterami. W programie m.in. warsztaty, zajęcia i projekcje związane z tą popularną przed laty dobranocką. Do zajęć przygotowywane są niezwykłe pomoce naukowe – m.in. dotykowe repliki bohaterów bajek, skrzynie skarbów, czy plansze z cieniami postaci z dobranocek. Teatr Maska przygotował cztery spektakle adresowane dla różnych grup wiekowych. To „Statek Noego“, „Czterej muzykanci z Bremy“, „Arszenik“ i musical“ „Księżycowe opowieści“.

Ferie jak z bajki

Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała na czas ferii zimowych 30 różnorodnych spotkań dla dzieci w wieku 6-12 lat, pod hasłem „Ferie jak z bajki”. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, na wybrane obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach literacko-plastycznych, zajęciach rękodzielniczych, warsztatowych oraz w spotkaniach popularyzujących naukę. Nie zabraknie również spotkań międzypokoleniowych, które zorganizujemy z okazji przypadającego w czasie ferii Dnia Babci i Dziadka. Po raz pierwszy zostaną zorganizowane warsztaty z Mobilnymi Laboratoriami Przyszłości – to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

To wodny i skoki do wody

Z kolei Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wodny tor przeszkód, który w pierwszym tygodniu ferii będzie funkcjonował na pływalni przy ul. Ks. Jałowego. – Będzie to atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu na basen. Oprócz tego w hali sportowej przy ul. Pułaskiego zaplanowane są różne atrakcje i zabawy dla osób, które chcą spędzić ferie aktywnie. Przygotowaliśmy je wspólnie z partnerami. Zorganizujemy m.in. trening otwarty z klubem bokserskim Wisłok oraz siatkarski z Asseco Resovią – mówi Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Skoki i darmowe lodowisko

Na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka pod okiem instruktorów będzie można spróbować skoku do wody ze skoczni. Na lodowisku w Parku Sybiraków można będzie ślizgać się w godz. 10-21. Między godz. 10 a 12 od poniedziałku do piątku uczniowie rzeszowskich szkół będą mogli korzystać z niego gratis.

Szczegóły wydarzeń można będzie znaleźć na bieżąco na stronie www.erzeszow.pl.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj