19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Arnold Schwarzenegger odsłania rodzinne tajemnice: Przemoc i nazistowska przeszłość ojca

REKLAMA

Gwiazdor Hollywood, Arnold Schwarzenegger (75 l.), wspomina trudne lata swojego dzieciństwa, naznaczone przemocą ze strony ojca. W trzyczęściowym filmie dokumentalnym „Arnold” dostępnym na Netflix, aktor otwarcie opowiada o brutalności, której doświadczał w domu.

Arnold Schwarzenegger urodził się w małym austriackim miasteczku Thal w Styrii, gdzie dziś znajduje się muzeum poświęcone aktorowi.

Jego matka, Aurelia, była fanatyczką czystości, dbającą o perfekcyjny porządek w domu. Natomiast ojciec, Gustav, w czasach dojścia Hitlera do władzy, pełnił funkcję funkcjonariusza NSDAP. W czasie wojny był ranny pod Leningradem. Potem – mimo swoich powikłań zdrowotnych – został szefem policji rejonowej. Pilnował porządku na ulicy, ale w domu utrzymywał surową dyscyplinę.

Schwarzenegger wspomina, że on i jego brat Meinhardem (†24 l.) byli często bici przez rodziców, a ich ojciec wykazywał nieprzewidywalne i schizofreniczne zachowanie. – Nie wiedzieliśmy, czy wróci z pracy jako dobry ojciec, czy jako pijany ojciec – opowiada w dokumencie Netflix.

Chociaż traumy dzieciństwa mogły go złamać, Schwarzenegger znalazł w nich motywację do osiągnięcia sukcesu. Jego ojciec zawsze powtarzał mu: „Cokolwiek robisz, Arnold, bądź przydatny”.

Sytuacja rodzinna skłoniła go do buntu. Z każdym ciosem otrzymywanym od ojca, wzmocniła się jego determinacja do odniesienia sukcesu i ucieczki z ojczyzny.

W 1968 roku, w wieku 21 lat, emigrował do USA, gdzie osiągnął sławę jako mistrz kulturystyki i aktor. Stał się również gubernatorem Kalifornii w latach 2003-2011. Niestety, jego ojciec nie miał okazji poznać jego spektakularnego sukcesu, zmarł w 1972 roku na udar mózgu. Rok wcześniej w wypadku samochodowym zginął brat Arnolda.

Prezentowana w dokumencie prawdziwa historia Schwarzeneggera jest przykładem silnego charakteru i determinacji. To właśnie te cechy pozwoliły mu przetrwać trudne dzieciństwo i stać się ikoną Hollywood.

Rodzinny dom Arnolda w Thal w Austrii, gdzie obecnie mieści się muzeum:

rodzice arnolda
Rodzice Arnolda Schwarzeneggera | Fot. -/-/

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj