23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Areszty za zbrodnię vatowską

REKLAMA

Obracali lewymi fakturami i uszczuplili skarb państwa aż na 12 mln zł. Tak wynika ze śledztwa, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

Śledczy z Rzeszowa zainteresowali się grupą przedsiębiorców z Legionowa i Warszawy.

Według prokuratury, zawiązali oni grupę przestępczą. Posługiwali się fakturami VAT, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Cel był jeden: uszczuplenie należności podatkowych.

Wzięte pod lupę śledczych firmy działały w różnych branżach: druk materiałów reklamowych, usługi informatyczne, usługi konsultingowe, sprzątanie powierzchni i obiektów biurowych, zarządzanie kapitałem ludzkim, badanie rynku konkurencji, itd.

Na zlecenie prokuratury zatrzymano 9 osób. Według śledczych kierownikiem grupy była Paulina P. Jej współpracownikami: Bartłomiej K., Daniel W.,
Piotr C., Robert C., Kuba D. i Olga K. – Zatrzymano także Jadwigę R. i Andrzeja R., właścicieli biura rachunkowego z siedzibą w Warszawie, którzy brali udział w przestępczym procederze – informuje Prokuratura Regionalna w Rzeszowie.

W przypadku niektórych zatrzymanych, z uwagi na podejrzenie fałszerstwa faktur na kwotę należności ogółem przekraczającą 10 mln zł, zarzucono popełnienie przestępstwa tzw.,,zbrodni vatowskiej”

Z ustaleń śledczych wynika, że wskutek działalności przestępczej podejrzanych doszło do uszczuplenia podatku od towaru i usług w łącznej wysokości nie mniejszej niż 12 mln.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie 9 lutego aresztował 4 podejrzanych: Paulinę P.,
Piotra C., Roberta C., i Bartłomieja K.

W stosunku do pozostałych podejrzanych zastosowano dozory policji, a także poręczenia majątkowe od 15 tys. zł do 20 tys. zł

Śledczy zabezpieczyli majątek podejrzanych: samochody warte 200 tys. zł, dokonano też blokady rabunku bankowego, na którym jest kwota 576 tys. zł

Za zarzucane przestępstwa, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności
do lat 25.

Areszty za zbrodnię vatowską
Areszty za zbrodnię vatowską | Fot. CBŚP

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj