9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

23-latek z Rzeszowa podejrzany o gwałt. Dlaczego sąd go wypuścił?

REKLAMA

Policjanci ze Śląska wspólnie z rzeszowskimi kolegami zatrzymali 23-latka z Rzeszowa, któremu postawiono zarzut gwałtu na 14-latce. Do zdarzenia miało dojść w okolicach Chorzowa, gdzie mieszka ofiara.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę (23/05). Około godz. 23 na policję w Chorzowie zgłosili się opiekunowie, którym dziewczynka opowiedziała o swoim koszmarze.

Jak informuje śląska policja – ustalono, że po południu nastolatka spotkała się z mężczyzną, poznanym na jednym z portali społecznościowych. – Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego – informuje śląska policja w swoim komunikacie prasowym.

Na początku policjanci nie mieli precyzyjnych namiarów. Ofiara nie widziała z kim jest sprawca. Przejrzano nagrania z monitoringu i namierzono auto – mercedesa na rzeszowskich numerach. Sprawą szybko zajęli się funkcjonariusze z Rzeszowa, którzy w niespełna dobę na miejscu zatrzymali auto i 23-latka. Mężczyzna został przekazany śląskiej policji.

Prokuratura w Chorzowie postawiła mężczyźnie zarzut: doprowadzenia 14-latki do innej czynności seksualnej, a następnie do jej zgwałcenia.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt, ale sąd odmówił, stosowania takiego środka. Jak podają media, „sąd ma wątpliwości czy zdarzenie miało charakter gwałtu”. Prokuratura czeka na uzasadnienie decyzji i zapowiada, że będzie składać zażalenie.

Za przestępstwo zgwałcenia podejrzanemu grozi 15 lat więzienia.

Policjanci ze Śląska wspólnie z rzeszowskimi kolegami zatrzymali 23-latka z Rzeszowa, któremu postawiono zarzut gwałtu na 14-latce. Do zdarzenia miało dojść w Chorzowie. Dziewczynka o wszystkim powiedziała opiekunom i mundurowi zostali powiadomieni w niedzielę około godz. 23. Jak informuje śląska policja – ustalono, że po południu nastolatka spotkała się z mężczyzną, poznanym na jednym z portali społecznościowych. "Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego" – informuje śląska policja. Policjanci namierzyli auto – mercedesa i dobę od zgłoszenia zatrzymali w Rzeszowie podejrzanego. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt, ale sąd odmówił, stosowania takiego środka. Jak podają media, sąd ma wątpliwości czy zdarzenie miało charakter gwałtu. Prokuratura czeka na uzasadnienie decyzji i będzie składać odwołanie.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Piątek, 28 maja 2021

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj