20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

23-latek z Rzeszowa podejrzany o gwałt. Dlaczego sąd go wypuścił?

REKLAMA

Policjanci ze Śląska wspólnie z rzeszowskimi kolegami zatrzymali 23-latka z Rzeszowa, któremu postawiono zarzut gwałtu na 14-latce. Do zdarzenia miało dojść w okolicach Chorzowa, gdzie mieszka ofiara.

Sprawa wyszła na jaw w niedzielę (23/05). Około godz. 23 na policję w Chorzowie zgłosili się opiekunowie, którym dziewczynka opowiedziała o swoim koszmarze.

Jak informuje śląska policja – ustalono, że po południu nastolatka spotkała się z mężczyzną, poznanym na jednym z portali społecznościowych. – Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego – informuje śląska policja w swoim komunikacie prasowym.

Na początku policjanci nie mieli precyzyjnych namiarów. Ofiara nie widziała z kim jest sprawca. Przejrzano nagrania z monitoringu i namierzono auto – mercedesa na rzeszowskich numerach. Sprawą szybko zajęli się funkcjonariusze z Rzeszowa, którzy w niespełna dobę na miejscu zatrzymali auto i 23-latka. Mężczyzna został przekazany śląskiej policji.

Prokuratura w Chorzowie postawiła mężczyźnie zarzut: doprowadzenia 14-latki do innej czynności seksualnej, a następnie do jej zgwałcenia.

Śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt, ale sąd odmówił, stosowania takiego środka. Jak podają media, „sąd ma wątpliwości czy zdarzenie miało charakter gwałtu”. Prokuratura czeka na uzasadnienie decyzji i zapowiada, że będzie składać zażalenie.

Za przestępstwo zgwałcenia podejrzanemu grozi 15 lat więzienia.

Policjanci ze Śląska wspólnie z rzeszowskimi kolegami zatrzymali 23-latka z Rzeszowa, któremu postawiono zarzut gwałtu na 14-latce. Do zdarzenia miało dojść w Chorzowie. Dziewczynka o wszystkim powiedziała opiekunom i mundurowi zostali powiadomieni w niedzielę około godz. 23. Jak informuje śląska policja – ustalono, że po południu nastolatka spotkała się z mężczyzną, poznanym na jednym z portali społecznościowych. "Następnie razem wybrali się na przejażdżkę jego samochodem. W pewnym momencie 23-latek zjechał w ustronne miejsce i zmusił małoletnią do obcowania płciowego" – informuje śląska policja. Policjanci namierzyli auto – mercedesa i dobę od zgłoszenia zatrzymali w Rzeszowie podejrzanego. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o areszt, ale sąd odmówił, stosowania takiego środka. Jak podają media, sąd ma wątpliwości czy zdarzenie miało charakter gwałtu. Prokuratura czeka na uzasadnienie decyzji i będzie składać odwołanie.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Piątek, 28 maja 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj