21 C
Rzeszów
wtorek, 30 maja, 2023

Z Wisłoka wyłowiono ciało 16-latka. Wskoczył do rzeki uciekając przed policją

REKLAMA

W Wielką Sobotę w okolicach mostu kolejowego w Rzeszowie wyłowiono z Wisłoka ciało młodego mężczyzny. Prokuratura podała, że wstępna identyfikacja wykazała, że to poszukiwany 16-latek.

Prokuratura swoje ustalenia dotyczące identyfikacji opiera na zeznaniach członków rodziny, którym okazane ciało. Prowadzone są jeszcze dokładne badania, w tym sekcja zwłok. Ale wstępne oględziny nie wykazały obrażeń, by ktoś mógł się przyczynić do śmierci młodzieńca.

Utonięcie

14 marca w okolicach „mostu tęczowego” do rzeki wskoczył 16-latek. Najpierw siedział ze znajomymi na bulwarach na ławce. Ale kiedy, nadjechał radiowóz i policjanci chcieli go wylegitymować, chłopak nagle rzucił się do ucieczki.

Młodzieniec myślał, że poziom rzeki jest niski i pokona ją w pław. Ale nagle wpadł w głębinę i zniknął pod powierzchnią wody. Policjanci chcieli go ratować, ale nurt okazał się zbyt silny. Dlaczego uciekał? Prokuratura podała, że toczyło się wobec niego postępowanie o umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w związku z problemami wychowawczymi i demoralizacją. Prokuratura jednocześnie sprawdzała też zachowanie policjantów, którzy przeprowadzali wtedy interwencję i nie dopatrzyła się nieprawidłowości podczas wykonywanych czynności.

Poszukiwania

Poszukiwania prowadzono wielokrotnie. W działania zaangażowali się członkowie Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Kilka razy przeczesywali 70-kilomterowy odcinek rzeki od Zapory aż do ujścia Sanu. W Wielką Sobotę postanowili sprawdzić miejsce, w którym utworzył się zator. W podwodnych przeszkodach odkryli zwłoki. To 5 km od miejsca, w którym zaginiony 17-latek wskoczył do rzeki.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
21 ° C
21 °
21 °
43 %
5.7kmh
0 %
wt.
21 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu