25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Z Wisłoka wyłowiono ciało 16-latka. Wskoczył do rzeki uciekając przed policją

REKLAMA

W Wielką Sobotę w okolicach mostu kolejowego w Rzeszowie wyłowiono z Wisłoka ciało młodego mężczyzny. Prokuratura podała, że wstępna identyfikacja wykazała, że to poszukiwany 16-latek.

Prokuratura swoje ustalenia dotyczące identyfikacji opiera na zeznaniach członków rodziny, którym okazane ciało. Prowadzone są jeszcze dokładne badania, w tym sekcja zwłok. Ale wstępne oględziny nie wykazały obrażeń, by ktoś mógł się przyczynić do śmierci młodzieńca.

Utonięcie

14 marca w okolicach „mostu tęczowego” do rzeki wskoczył 16-latek. Najpierw siedział ze znajomymi na bulwarach na ławce. Ale kiedy, nadjechał radiowóz i policjanci chcieli go wylegitymować, chłopak nagle rzucił się do ucieczki.

Młodzieniec myślał, że poziom rzeki jest niski i pokona ją w pław. Ale nagle wpadł w głębinę i zniknął pod powierzchnią wody. Policjanci chcieli go ratować, ale nurt okazał się zbyt silny. Dlaczego uciekał? Prokuratura podała, że toczyło się wobec niego postępowanie o umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w związku z problemami wychowawczymi i demoralizacją. Prokuratura jednocześnie sprawdzała też zachowanie policjantów, którzy przeprowadzali wtedy interwencję i nie dopatrzyła się nieprawidłowości podczas wykonywanych czynności.

Poszukiwania

Poszukiwania prowadzono wielokrotnie. W działania zaangażowali się członkowie Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. Kilka razy przeczesywali 70-kilomterowy odcinek rzeki od Zapory aż do ujścia Sanu. W Wielką Sobotę postanowili sprawdzić miejsce, w którym utworzył się zator. W podwodnych przeszkodach odkryli zwłoki. To 5 km od miejsca, w którym zaginiony 17-latek wskoczył do rzeki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj