31.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zrobili nową łapę dla Lory

REKLAMA

Kiedy była młoda brylowała na międzynarodowych wystawach. Zdobywała laury i jak każdy rasowy chart angielski potrafiła rozpędzić się do 80 km/h. Niestety, przyszła starość i choroba, która dla 14-letniej suczki Lory z Boguchwały skończyła się amputacją tylnej łapy. Na szczęście z pomocą przyszli fachowy z Rzeszowskich Zakładów Ortopedycznych.

Choć technicy ortopedzi na co dzień wykonują protezy dla ludzi, postanowili pomóc psiakowi. Zrobili dla niego sztuczną łapę i to nie byle jaką. Lora ma superlekką i wytrzymałą protezę z kompozytów węglowych, jak niepełnosprawni biegacze.

Zachwycony jest jej właściciel. – Wcześniej serce mi pękało, kiedy musiałem patrzeć jak się męczy. Dziś znów jest szczęśliwa, a my razem z nią – mówi właściciel pan Stanisław.

proteza dla psa lora2
Lora bardzo polubiła swoją nową nogę | Fot Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj