25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Nawet grat zaliczał badanie. Nierzetelni diagności na celowniku prokuratury

REKLAMA

Prokuratura w Tarnobrzegu postawiła zarzuty trzem diagnostom, którzy nierzetelnie przeprowadzali badania techniczne pojazdów. Zaliczali przegląd autom, których stan prawdopodobnie nie pozwoliłby na dopuszczenie ich do ruchu.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu. Zgromadzone dowody pozwoliły śledczym na postawieniu zarzutów trzem diagnostom: Adamowi Ł., Łukaszowi F. i Szymonowi R.

Według prokuratury diagności brali łapówki i wtedy już nawet nie przeprowadzali przeglądów. Właściciele samochodów musieli byli świadomi tego, że stan techniczny ich pojazdów pozostawia wiele do życzenia i w normalnej sytuacji nie przeszłyby badań. W przypadku uwag, takie auto musiałoby zostać naprawione, potem wrócić na przegląd i dopiero z ważną pieczątką w dowodzie rejestracyjnym lub zaświadczeniem móc legalnie poruszać się po drogach.

Prokuratura ustaliła, że proceder dotyczący fikcyjnych przeglądów był powszechny. Z danych śledczych wynika, że potwierdzono tak badania co najmniej 24 pojazdów.

Wobec podejrzanych zastosowano środki wolnościowe. Ale jest ważne zastrzeżenie. Mężczyzny są zawieszeni. Po prostu na razie nie mogą wykonywać swojego zawodu.

Sprawą niebawem zajmie się sąd. Za przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Zobacz też:

Dawał leki na przeczyszczenie i wypędzał złe duchy. Oszust dostał wyrok

Tak działała nielegalna gorzelnia

Fatalna pomyłka. Auto z seniorami wjechało w ścianę Domu Ludowego

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj