1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Dawał leki na przeczyszczenie i wypędzał złe duchy. Oszust dostał wyrok

Andrzej N. (44 l.) ma średnie wykształcenie i pochodzi spod Jarosławia. Mężczyzna w szczycie pandemii wykorzystał trudności w dostaniu się do lekarza i sam został medykiem, który przyjeżdżał na umówione wizyty domowe. Nie tylko leczył i doradzał. W jednym przypadku miał zdiagnozować opętanie i zaaplikował…egzorcyzmy, posługując się maryjnym płaszczem z pazurami szatana. Oszust ostatecznie trafił pod sąd. Sam dla siebie wymierzył karę.

REKLAMA

W maju 2021 r. w gminie Korczyna pod Krosnem policja zatrzymała oszusta, podczas jego drugiej wizyty u pacjenta. Starszy mężczyzna i jego rodzina zorientowali się, że to nie może być prawdziwy lekarz.

Wcześniej oszust polecił emerytowi przyjąć tabletkę na przeczyszczenie jelit, a za drugim razem kazał zażyć witaminę „C” i tran. W trakcie rewizyty zadzwonił telefon „medyka” i to właśnie sposób w jakim udzielał komuś teleporady wydał się dziwny domownikom, którzy w końcu powiadomili stróżów prawa.

CZYTAJ TEŻ:  Kiedy gra reprezentacja, tak wyglądają ulice

Policjanci zrobili szybkie przeszukanie i znaleźli w aucie mężczyzny 4,5 tys. zł, święte oleje, a także turkusowy płaszcz Matki Bożej z Guadalupe. Ustalono, że w innym przypadku mężczyzna używał go do odprawiania egzorcyzmów, po tym jak u młodego chłopca miał stwierdzić opętanie. Przekonywał, że szata nosi zadrapania od pazurów szatana.

Mężczyzna rozpuścił famę po wsiach, że jest wojskowym neurochirurgiem, pracującym w szpitalu na Słowacji. Kontakt do „medyka” rozchodził się pocztą pantoflową. Ludzie sami zaczęli do niego dzwonić i zamawiać wizyty.

Śledczym udało się dotrzeć do 4 pokrzywdzonych osób, które zgodziły się zeznawać. Jedna z nich wpłaciła 1000 zł, pozostałe – 600, 500 i 100 zł. Dwie poszkodowane osoby pochodzą z gminy Korczyna, a dwie z gminy Pruchnik w powiecie jarosławskim.

CZYTAJ TEŻ:  Taxi na aplikację pod lupą mundurowych. Wielka obława

Niedawno sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Krośnie. Mężczyzna sam zaproponował dla siebie karę, która została zaakceptowana przez uczestników postępowania oraz przez sąd.

Kara to: 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 2000 zł grzywny. Skazany zobowiązał się do zwrotu wyłudzonych pieniędzy oraz obiecał, że będzie przestrzegał porządku prawnego.

Zobacz też:

Gdzie są moje zakupy? Czy sąd zmusi oszusta do oddania pieniędzy?

Straciła 40 tys. zł na zdalny pulpit

Belgijka oszukiwała w Jarosławiu

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu