24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Dawał leki na przeczyszczenie i wypędzał złe duchy. Oszust dostał wyrok

REKLAMA

Andrzej N. (44 l.) ma średnie wykształcenie i pochodzi spod Jarosławia. Mężczyzna w szczycie pandemii wykorzystał trudności w dostaniu się do lekarza i sam został medykiem, który przyjeżdżał na umówione wizyty domowe. Nie tylko leczył i doradzał. W jednym przypadku miał zdiagnozować opętanie i zaaplikował…egzorcyzmy, posługując się maryjnym płaszczem z pazurami szatana. Oszust ostatecznie trafił pod sąd. Sam dla siebie wymierzył karę.

W maju 2021 r. w gminie Korczyna pod Krosnem policja zatrzymała oszusta, podczas jego drugiej wizyty u pacjenta. Starszy mężczyzna i jego rodzina zorientowali się, że to nie może być prawdziwy lekarz.

Wcześniej oszust polecił emerytowi przyjąć tabletkę na przeczyszczenie jelit, a za drugim razem kazał zażyć witaminę „C” i tran. W trakcie rewizyty zadzwonił telefon „medyka” i to właśnie sposób w jakim udzielał komuś teleporady wydał się dziwny domownikom, którzy w końcu powiadomili stróżów prawa.

Policjanci zrobili szybkie przeszukanie i znaleźli w aucie mężczyzny 4,5 tys. zł, święte oleje, a także turkusowy płaszcz Matki Bożej z Guadalupe. Ustalono, że w innym przypadku mężczyzna używał go do odprawiania egzorcyzmów, po tym jak u młodego chłopca miał stwierdzić opętanie. Przekonywał, że szata nosi zadrapania od pazurów szatana.

Mężczyzna rozpuścił famę po wsiach, że jest wojskowym neurochirurgiem, pracującym w szpitalu na Słowacji. Kontakt do „medyka” rozchodził się pocztą pantoflową. Ludzie sami zaczęli do niego dzwonić i zamawiać wizyty.

Śledczym udało się dotrzeć do 4 pokrzywdzonych osób, które zgodziły się zeznawać. Jedna z nich wpłaciła 1000 zł, pozostałe – 600, 500 i 100 zł. Dwie poszkodowane osoby pochodzą z gminy Korczyna, a dwie z gminy Pruchnik w powiecie jarosławskim.

Niedawno sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Krośnie. Mężczyzna sam zaproponował dla siebie karę, która została zaakceptowana przez uczestników postępowania oraz przez sąd.

Kara to: 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 2000 zł grzywny. Skazany zobowiązał się do zwrotu wyłudzonych pieniędzy oraz obiecał, że będzie przestrzegał porządku prawnego.

Zobacz też:

Gdzie są moje zakupy? Czy sąd zmusi oszusta do oddania pieniędzy?

Straciła 40 tys. zł na zdalny pulpit

Belgijka oszukiwała w Jarosławiu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj