22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

„Wnuczek” miał pecha. Grozi mu 12 lat

REKLAMA

Takie oszustwa są prawdziwą zmorą starszych ludzi. Mimo ostrzeżeń, wciąż wiele osób traci czujność i ulega sztuczkom przebiegłym cwaniakom, którzy działają na tzw. wnuczka. Choć mieszkanka Lubziny w powiecie ropczycko-sędziszowskim straciła 170 tys. zł, sprawcy nie ujdzie to na sucho. Został ujęty przez policjantów.

Ropczyccy policjanci zatrzymali sprawcę, który kilka dni wcześniej wyłudził metodą „na wnuczka” 170 tys. złotych od mieszkanki Lubziny. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 lipca. Tego dnia, kilka minut po godzinie 14 jedna z mieszkanek miejscowości Lubzina przekazała oszustowi 170 tys. złotych.

Wcześniej była instruowana przez kobietę podającą się za jej córkę, że potrzebuje ona pilnej pomocy, powiedziała również, że pieniądze są jej niezbędne. Policjanci Wydziału Kryminalnego ropczyckiej jednostki sprawdzili wszelkie tropy i prowadzili intensywne działania operacyjne. W wyniku prowadzonych czynności, w czwartek rano na terenie Krakowa funkcjonariusze zatrzymali 65-letniego mężczyznę. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych czynów. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli dużą kwotę pieniędzy.

Po zatrzymaniu podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Następnie Sąd Rejonowy w Ropczycach przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Ropczycach i zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj