28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Wybuch gazu w bloku socjalnym w Dąbrowicy. Eksplozja i pożar zniszczyły też garaż w Nowej Dębie

REKLAMA

Dwa wybuchy i to jednego dnia w tym samym powiecie. Najpierw w bloku socjalnym w Dąbrowicy eksplodował ulatniający się gaz, a potem doszło do podobnego zdarzenia w garażu w Nowej Dębie. Poszkodowani zostali dwaj mężczyźni.

Wszystko działo się w piątek (7/05). Dochodziła godz. 1 w nocy, kiedy blokiem socjalnym w Dąbrowicy wstrząsnęła potężna eksplozja. Gaz wybuchł w mieszkaniu na parterze zajmowanym przez 59-latka i jego 56-letnią partnerkę. Mężczyzna chwilę wcześniej podłączał nową butlę. Policja przypuszcza, że przyczyną była nieszczelna instalacja kuchenki. Domownicy nie wyczuli zagrożenia. Potem wystarczyła tylko iskra…

W wyniku eksplozji doszło do pożaru, który na szczęście udało się szybko stłumić. Ogień nie rozprzestrzeni się na resztę bloku.

Ranny został 59-latek. Z obrażeniami ręki trafił do szpitala, gdzie został opatrzony. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia w budynku przebywało 15 osób w tym troje dzieci w wieku 9, 10 i 14 lat. Wszyscy musieli być ewakuowani na czas prowadzonej przez strażaków akcji gaśniczej.

Oględziny bloku przeprowadził inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził m.in. uszkodzenie ściany działowej i okna na parterze. Mieszkanie po wybuchu zostało całkowicie zdemolowane i teraz nie nadaje się do użytku. Pozostałe lokale nie ucierpiały. Mieszkańcy mogli do nich wrócić.

Około godz. 18 potężny wybuch wstrząsnął Nową Dębą. Jak poinformowali na swoim profilu Facebook strażacy z Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu doszło do wybuchu gazu z butli i pożaru w garażu przy ul. Broniewskiego. Ucierpiał około 60-letni mężczyzna. Doznał lekkich poparzeń.

Spaleniu uległy przechowywane w blaszaku rzeczy: stare meble, motocykl.

Dokładne przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj