Lato w MPK w Rzeszowie zapowiada się …przerzedzone. Na trasy wyjedzie mniej autobusów. Z rozkładu wypadają kursy oznaczone na rozkładzie literką “S” – czyli te, które jeżdżą w czasie nauki szkolnej. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza też zmiany w kursowaniu poszczególnych linii. Niektóre całkowicie znikają i będą zastąpione innymi numerkami.
Latem w mieście jest mniej pasażerów i autobusów tyle nie potrzeba. Ci, którzy w wakacje jeżdżą komunikacją trochę się martwią. Na przystanku trzeba będzie postać dłużej. A to przy kasowaniu jednorazowego biletu czasowego ma duże znaczenie. Po prostu możemy w porę nie załapać się na przysiadkę i wyrobić w minutowym limicie. I wtedy znów trzeba kasować kolejny bilet.
Zmiana rozkładów jazdy
Uwaga! Z dniem 1 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zamiany na liniach nr: 1, 3, 4, 11, 15, 16, 25, 28, 30, 33, 38, 46 i 52.
Linia nr 4 – w kursach uwzględniono przejazd przez ulicę Cienistą (cmentarz),
Linia nr 15 – w kursach uwzględniono przejazd przez ulicę Jarową, trasa linii zostaje wydłużona do ul. Olbrachta,
Linia nr 16 – trasa linii zostaje wydłużona do ul. Kalinowej, bez wjazdu na Dworzec Lokalny,
Linia nr 25 – linia zostaje zastąpiona linią nr 16, do ul. Św. Rocha,
Linia nr 38 – linia zostaje zastąpiona linią nr 15,
Linia nr 46 – w miesiącach lipiec i sierpień trasa linii została skrócona do pętli przy ul. Słocińskiej.
Ponadto we wszystkich zmienianych rozkładach jazdy dokonano urealnienia czasów przejazdów międzyprzystankowych, a ilość kursów została dostosowana do popytu.
Jak kasowane są bilety z Karty Miejskiej?
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami ZTM przypomina, że bilety kasowane z elektronicznej portmonetki zapisanej na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej działają na zasadzie opłaty w zależności od ilości przejechanych przystanków oraz rejestracji wejścia i wyjścia z autobusu. Bilet ten nie jest biletem przesiadkowym, jest ważny tylko w autobusie w którym został skasowany.
Bilety czasowe 40 minutowe są to jednocześnie bilety jednoprzejazdowe. Upoważniają one po skasowaniu do przejazdu w tym autobusie bez limitu czasu do końca danego kursu, bądź przez czas określony na bilecie liczony od skasowania z dowolną ilością przesiadek.
Bilety czasowe sprzedawane są w formie papierowej w biletomatach, Punktach Obsługi Podróżnego, w wybranych kioskach i sklepach oraz w formie elektronicznej za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie Podróżnego lub w kasownikach autobusowych za pomocą karty płatniczej.
Zobacz też:
Budowa RCK. Ul. Grottgera znów przejezdna
Tankuj i płacz. Dlaczego tak drożeje paliwo? Czy jest szansa na spadek cen?
💡 Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł! Podziel się swoją reakcją: