25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Zmarła Tina Turner (†83). Legenda rocka. Była „The Best”

REKLAMA

Simply the best – (po prostu najlepsza) – to jeden z niezapomnianych hitów Tiny Turner. Niestety, jej głos został już tylko na płytach, kreacje – na filmach. Odeszła na zawsze jedna z wielkich legend rocka. Miała 83 lata.

Smutną wiadomość o śmierci gwiazdy przekazali 24 maja przyjaciele i współpracownicy na jej koncie na Instagramie.

Napisali:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę. Całe nasze serdeczne współczucie kierujemy do jej rodziny. Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Tina Turner odeszła w spokoju, po długiej chorobie. Zmarła w Szwajcarii, gdzie od lat mieszkała w swojej rezydencji za 76 mln dolarów niedaleko Zurychu. Z doniesień mediów wynika, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny.

Świat stracił prawdziwą legendę, ale jej muzyka pozostanie nieśmiertelna. Urodziła się jako Anna Mae Bullock 26 listopada 1939 roku w Nutbush (Tennessee, USA). Stała się znana pod koniec lat 60.

Nikt nie zapomni niezwykłego przełomu w jej karierze, który nastąpił w latach 80., kiedy Tina Turner odrodziła się jako solowa artystka. Jej album „Private Dancer” sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy i uczynił ją jedną z największych gwiazd muzyki pop.

Jednak życie osobiste artystki nie było tak kolorowe, jak jej kariera. Po wielu trudnościach, takich jak przemoc domowa i nieudane małżeństwa, Tina Turner zdecydowała się na odwrót od show-biznesu. W 2013 roku poślubiła swojego partnera od długiego czasu, Erwina Bacha, i zamieszkała w Szwajcarii. Zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa. „Opuściłem Amerykę, ponieważ odniosłem sukces w innym kraju” – powiedział legenda rock and rolla w wywiadzie dla CNN z nieżyjącym już Larrym Kingiem w 1997 roku .

Mimo że nie była już aktywna na scenie, jej dziedzictwo muzyczne i wpływ na przemysł rozrywkowy pozostaną na zawsze. Tina Turner była ikoną siły, determinacji i niezłomności, której historia inspirowała miliony ludzi na całym świecie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj