4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Ta śmierć zasmuciła cały świat. Królowa Elżbieta II jest już z księciem Filipem

Zasmucił się cały świat, skończyła się pewna epoka. Odeszła najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. 8 września 2022 r. zmarła królowa Elżbieta II (†96). Jest już ze swoim mężem – księciem Filipem (†99), który odszedł 9 kwietnia 2021 r. Był miłością jej życia. Teraz ponownie połączyli się, i to na zawsze…

REKLAMA

Pałac Buckingham oficjalnie ogłosił smutną wiadomość w czwartek o godz. 19:32 czasu polskiego:

Królowa zmarła w Balmoral w pokoju. Książę Karol jest teraz królem.

Elżbieta II zmarła w królewskiej wiejskiej posiadłości w Szkocji – w zamku Balmoral. Odeszła w obecności swojej najbliższej rodziny. Dokładna przyczyna śmierci nie została ujawniona. W ostatnim czasie monarchini czuła się jednak coraz gorzej, o czym świadczyły odwoływane publiczne spotkania.

CZYTAJ TEŻ:  Janusz Szeremeta z Dynowa pojechał na wojnę na Ukrainę. Zginął w walce

Elżbieta II zasiadała na tronie przez 70 lat. Była prawdziwą opoką dla swojego kraju, a także rodziny. Była też jedną z najbardziej znanych postaci świata. Uwielbiana przez poddanych. Jej panowanie wyróżniało się wielkim spokojem, urzędowym dystansem i optymizmem. Całe życie z wielką godnością wypełniała swoją rolę. Rolę królowej.


Królowa Elżbieta II była jedną z najbardziej fotografowanych osób na świecie:

Król Karol – pierwsze słowa

Niecałą godzinę po ogłoszeniu śmierci król Karol III zamieścił swoje pierwsze oświadczenie, które zostało zamieszczone na Twitterze:

OŚWIADCZENIE JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI KRÓLA W CZASIE ŚMIERCI KRÓLOWEJ

Śmierć mojej ukochanej matki Jej Królewskiej Mości to dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny chwila wielkiego smutku.

Głęboko opłakujemy odejście ukochanej Władczyni i bardzo kochanej matki. Wiem, że jej strata dotyka cały kraj, nasz naród oraz niezliczonych ludzi na całym świecie.

W tym czasie żalu i zmian, moja rodzina i ja jesteśmy pocieszeni i wzmocnieni wiedzą o szacunku i głębokim uczuciu, którym była tak szeroko obdarzona Królowa.

swiadczenie karola

Gdzie zostanie pochowana królowa?

Wszystko wskazuje na to, że Elżbieta II zostanie pochowana przy swoich najbliższych, obok męża. Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie pod kaplicą św. Jerzego w zamku Windsor.

CZYTAJ TEŻ:  Po zderzeniu z koparką matka i córka trafiły do szpitala

Pogrzeb zaplanowano na 19 września.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu