15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Ta śmierć zasmuciła cały świat. Królowa Elżbieta II jest już z księciem Filipem

REKLAMA

Zasmucił się cały świat, skończyła się pewna epoka. Odeszła najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. 8 września 2022 r. zmarła królowa Elżbieta II (†96). Jest już ze swoim mężem – księciem Filipem (†99), który odszedł 9 kwietnia 2021 r. Był miłością jej życia. Teraz ponownie połączyli się, i to na zawsze…

Pałac Buckingham oficjalnie ogłosił smutną wiadomość w czwartek o godz. 19:32 czasu polskiego:

Królowa zmarła w Balmoral w pokoju. Książę Karol jest teraz królem.

Elżbieta II zmarła w królewskiej wiejskiej posiadłości w Szkocji – w zamku Balmoral. Odeszła w obecności swojej najbliższej rodziny. Dokładna przyczyna śmierci nie została ujawniona. W ostatnim czasie monarchini czuła się jednak coraz gorzej, o czym świadczyły odwoływane publiczne spotkania.

Elżbieta II zasiadała na tronie przez 70 lat. Była prawdziwą opoką dla swojego kraju, a także rodziny. Była też jedną z najbardziej znanych postaci świata. Uwielbiana przez poddanych. Jej panowanie wyróżniało się wielkim spokojem, urzędowym dystansem i optymizmem. Całe życie z wielką godnością wypełniała swoją rolę. Rolę królowej.


Królowa Elżbieta II była jedną z najbardziej fotografowanych osób na świecie:

Król Karol – pierwsze słowa

Niecałą godzinę po ogłoszeniu śmierci król Karol III zamieścił swoje pierwsze oświadczenie, które zostało zamieszczone na Twitterze:

OŚWIADCZENIE JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI KRÓLA W CZASIE ŚMIERCI KRÓLOWEJ

Śmierć mojej ukochanej matki Jej Królewskiej Mości to dla mnie i wszystkich członków mojej rodziny chwila wielkiego smutku.

Głęboko opłakujemy odejście ukochanej Władczyni i bardzo kochanej matki. Wiem, że jej strata dotyka cały kraj, nasz naród oraz niezliczonych ludzi na całym świecie.

W tym czasie żalu i zmian, moja rodzina i ja jesteśmy pocieszeni i wzmocnieni wiedzą o szacunku i głębokim uczuciu, którym była tak szeroko obdarzona Królowa.

swiadczenie karola

Gdzie zostanie pochowana królowa?

Wszystko wskazuje na to, że Elżbieta II zostanie pochowana przy swoich najbliższych, obok męża. Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie pod kaplicą św. Jerzego w zamku Windsor.

Pogrzeb zaplanowano na 19 września.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj