20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Strzelali do siebie na osiedlu, w sądzie podzielili ten sam los

REKLAMA

To były sceny niczym z kryminalnych filmów. Na ul. Energetyków w Stalowej Woli doszło do porachunków zwaśnionych grup. Padły strzały i polała się krew. Po ponad dwóch latach od tego dramatycznego zajścia zapadł wyrok. Usłyszeli go wszyscy jego uczestnicy.

Do strzelaniny doszło 26 października 2020 r. Sprawą zajmowała się Prokuratura Krajowa – jej oddział w Rzeszowie. Akt oskarżenia objął 6 osób. Wszyscy stanęli przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu.

Mężczyźni niewiele mówili, ale sąd ustalił prawdopodobny przebieg zdarzenia. Co się zatem wtedy stało?

Grupa trzech mężczyzn krążyła w citroenie po osiedlu i poszukiwała młodzieńca o imieniu Sebastian. Chłopak się ich wystraszył. Do czatującej grupy wyszedł jego brat – Filip S. (26 l.) oraz ojciec – Marek S. (61 l.). Zabrali ze sobą, nóż, amstaffa oraz przerobiony pistolet na ostrą amunicję.

Doszło do starcia. Filip S. oddał co najmniej 8 strzałów i trafił Daniela W. (33 l.), który doznał obrażeń brzucha, uda i nadgarstka. Teraz porusza się o kuli.

Grupa przeciwników także odpowiedziała ogniem. Użyła broni czarnoprochowej i dodatkowo miotacza gazowego. Mężczyźni mieli też przy sobie siekierę, a także maczetę.

Wyroki dla wszystkich

28 marca wszyscy uczestnicy zajścia usłyszeli wyroki.

Najwyższą karę otrzymał Filip S. Został skazany za usiłowanie zabójstwa, udział w bójce, nielegalne posiadanie broni oraz za posiadanie narkotyków. W sumie ma do odsiedzenia 9 lat więzienia.

Jego ojciec Marek S. został skazany na 3 lata więzienia i opuścił sąd jako wolny człowiek, bo większość swojej kary już właściwie odbył siedząc ponad 2 lata w areszcie.

Marek S. był sądzony za udział w bójce z użyciem broni palnej, podobnie jak przeciwnicy jego i jego syna. Oni także zostali skazani, a dostali:

Daniel W. (ten który został najbardziej ranny) – 6 lat,

Konrad R. (36 l.) – 4 lata,

Łukasza S. (l. 33), który użył broni czarnoprochowej – 4 lata.

W sprawie wyrok (rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata) otrzymał też Radosław R. (26 l.), który nie brał udziału w strzelaninie, ale odpowiadał za pomoc w zacieraniu śladów. Zdaniem śledczych ukrywał użyty podczas zdarzenia pistolet należący do Filipa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj