7.1 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

ZUS w górę, deficyt w górę, opłata paliwowa też

REKLAMA

Miało być tanio, miało być pięknie. Kto wierzył politykom i ich obiecankom z kampanii wyborczej srogo się zawiódł. Państwo będzie doić jeszcze więcej pieniędzy!

Od nowego roku rośnie opłata paliwowa i to o ponad 13 procent. To oznacza, że litr benzyny i autogazu wzrośnie o 2-3 grosze, natomiast za diesla zapłacimy nawet 5 groszy więcej. To przełożyć się na kolejny wzrost cen innych towarów, a co za tym idzie wzrost inflacji.

Kolejna podwyżki składek ZUS załamią drobnych przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących skromny biznes w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

Składki ZUS w 2024 bez ubezpieczenia chorobowego wynoszą 1479,62 zł + składka zdrowotna, z ubezpieczeniem chorobowym 1594,19 zł + składka zdrowotna.

Państwo rządzone przez PO i spółkę zwiększa też zadłużenie. Zakładany deficyt budżetowy na 2024 r. wyniesie 184 mld zł. Według wcześniejszego rządku deficyt miał nie przekraczać 164,8 mld zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj