14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Cap za gotówkę! Rabuś uciekał przez centrum, ścigała go Straż Miejska

REKLAMA

Zuchwały rabunek w centrum Rzeszowa. Mężczyzna wypłacał pieniądze z bankomatu, kiedy nagle pojawił się rabuś. Porwał gotówkę, ale łupem długo się nie cieszył. Ucieczkę udaremnił patrol Staży Miejskiej.

Wszystko działo się w biały dzień na deptaku na ul. Kościuszki. Mężczyzna wypłacał grubszą gotówkę z bankomatu. Odkładał banknoty do saszetki. Nawet nie zauważył, że ktoś uważnie go obserwuje.

Rabuś przeprowadził szybką akcję. Podszedł, wyrwał pieniądze i rzucił się do ucieczki. Poszkodowany zaczął gonić złodzieja i wzywać pomocy. Harmider na ulicy usłyszał patrol Strażników Miejskich, którzy stale obecni są przy Ratuszu. Natychmiast włączyli się w pogoń. Dopadli zbira, obezwładnili go i zakuli w kajdanki. Resztą zajęli się policjanci.

Okazało się, że złodziej to 48-latek. Odpowie za rabunek. Postawiono mu już zarzut z artykułu 278a – Kodeksu Karnego, a brzmi on:

§ 1 Kto dopuszcza się kradzieży szczególnie zuchwałej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dzięki skutecznej akcji mundurowych poszkodowany nie stracił około tysiąca złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj