14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Zuchwały napad na sklep

Utopił kasę w rzece

REKLAMA

Zuchwały napad na sklep pod Niskiem. Bandzior był w kominiarce i przeraził sprzedawczynię. Kiedy minął pierwszy szok, kobieta bohatersko broniła kasy, ale oprawca zdołał porwać szufladę z pieniędzmi.

Rzezimieszek obserwował sklep. Kiedy nie było klientów, zaatakował. Sklepowa była na zapleczu, kiedy wróciła do lady była przerażona intruzem. Ale szok szybko minął. Kobieta próbowała bronić kasy, jednak napastnik okazał się silniejszy.

Co ciekawe, w sklepie nie było monitoringu, ale policjanci odnaleźli miejsce w lesie, gdzie przestępca po napadzie rozbroił stalową kasetkę i dobrał się do pieniędzy. Szufladę wyrzucił do pobliskiej rzeki.

Funkcjonariusze znaleźli na dnie pustą skrzynkę. Znaleźli też porzuconą kominiarkę.

Dowody zebrano, ale pozostało jeszcze zatrzymać sprawcę. Mundurowi wytypowali podejrzanego i zatrzymali 24-latka.

Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Początkowo zaprzeczał, aby miał coś wspólnego ze zdarzeniem. Ostatecznie, przyznał się do popełnionego przestępstwa. Dodatkowo, podczas wykonywanych czynności w aucie mężczyzny, policjanci znaleźli jeszcze dwa foliowe zawiniątka wypełnione sproszkowanymi substancjami. Po wstępnym badaniu okazało się, że jest to marihuana i mefedron.

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej oraz posiadanie substancji zabronionych grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.


Czy kasa fiskalna ma lokalizator?

Kasy fiskalne w sklepach są zaprojektowane głównie do rejestrowania transakcji sprzedaży i mogą zawierać różnorodne funkcje zabezpieczające, ale standardowo nie są wyposażone w lokalizatory do użytku w przypadku kradzieży. Ich głównym zadaniem jest rejestracja sprzedaży dla celów podatkowych, a nie śledzenie fizycznej lokalizacji.

Niektóre nowoczesne systemy POS (Point of Sale) mogą być jednak połączone z internetem i zintegrowane z oprogramowaniem do zarządzania sklepem, które może oferować funkcje monitorowania lub alarmowe. To może obejmować powiadomienia e-mail czy SMS w przypadku nieautoryzowanego dostępu do kasy lub prób jej przeniesienia. Ale nawet w takich systemach, bezpośrednie śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym przez wbudowany lokalizator GPS jest raczej rzadkością.

W przypadku kradzieży kasy fiskalnej zazwyczaj skupia się na zabezpieczeniach takich jak kamery CCTV, alarmy i fizyczne zabezpieczenia sklepu, a także szyfrowanie danych i zabezpieczenia hasłem, aby chronić poufne informacje przechowywane w kasie. Jeśli istnieje obawa o kradzież czy bezpieczeństwo, najlepiej jest zainwestować w te standardowe metody zabezpieczeń oraz konsultować się z dostawcą systemu POS co do dodatkowych opcji zabezpieczeń.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj