14.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Zobaczą z góry, co dzieje się w mroku

REKLAMA

Nowoczesny dron trafił w ręce policjantów z Mielca. Jego największą zaletą jest kamera termowizyjna. Ułatwi to poszukiwania w trudno dostępnym terenie.

Kamery termowizyjne są szczególnie skuteczne w warunkach nocnych. Jednym z głównych ich atutów jest zdolność do rejestrowania promieniowania cieplnego, co oznacza, że nie są zależne od światła widzialnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer, które potrzebują oświetlenia światłem widzialnym, kamery termowizyjne są w stanie działać w całkowitej ciemności.

W nocy, kiedy naturalne światło słoneczne jest niewidoczne, kamery termowizyjne są w stanie wykrywać i rejestrować różnice temperatur między obiektami na danym obszarze. Dlatego są powszechnie stosowane w monitorowaniu granic, poszukiwania osób zaginionych czy prowadzenia działań ratunkowych w warunkach słabej widoczności.

Mieleccy policjanci otrzymali teraz takiego drona, który widzi również w nocy. Sprzęt jest warty 30 tys. zł. Został w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Jego wielofunkcyjność pozwoli na wykorzystanie go do wielu działań. Będzie nie tylko wykorzystywany w poszukiwaniach, ale również wspierał funkcjonariuszy ruchu drogowego, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj