24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Znany biznesmen oczyszczony. Zapadł prawomocny wyrok

REKLAMA

Ta sama sprawa, ten sam sąd i dwa zupełnie odmienne wyroki. Jak to możliwe?

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie prawomocnie uniewinnił znanego rzeszowskiego biznesmena Ryszarda Podkulskiego i jego zięcia. Prokuratura zarzucała im wyprowadzenie majątku wartego 14 mln zł z Rzeszowskich Zakładów Graficznych.

Wcześniej rzeszowski sąd prawomocnie skazał przedsiębiorcę na 3 lata, a jego zięcia na 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Obaj pozostali na wolności i wnieśli kasację do Sądu Najwyższego, która została uwzględniona. W ten sposób sprawa wróciła do Sądu Apelacyjnego. Sąd powołał nowych biegłych, którzy zakwestionowali wyliczenia z aktu oskarżenia.

Sąd Apelacyjny uznał, że obaj biznesmeni są niewinni!

„Poprzednie wyroki w sprawie rzeszowskiej drukarni obrażały wymiar sprawiedliwości” – napisał Ryszard Podkulski w oświadczeniu dla mediów. – „Strach po prostu żyć w państwie, w którym sąd tak drastycznie pozbawia obywatela prawa do obrony – stwierdza przedsiębiorca.

Uniewinnieni zamierzają teraz ubiegać się o 7 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za straty materialne i moralne.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj