12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Chciał się dobrowolnie wsadzić do więzienia, choć był zupełnie niewinny

REKLAMA

Może to wpływ zbliżającej się pełni księżyca (18 marca), może przesilenie wiosenne – sprawiają, że niektórym sprawy wydają się nie takie, jakimi są naprawdę. Niestety, skutki tych urojeń, odczuwają operatorzy 112 i służby ratunkowe, które angażowane są do bzdur.

Oto ostatnie przykłady z Tarnobrzega.

Na policję została przekierowana rozmowa mężczyzny, który twierdził, że jest poszukiwany przez sąd i ma do odsiedzenia wyrok więzienia. Rozmówca podał swój adres i obiecał, że będzie czekał na mundurowych. Wkrótce patrol pojechali obejrzeć rzekomego „kryminalistę”. Mężczyzna (47 l.) okazał się czysty jak łza. Nie figurował w żadnych kartotekach. Był tylko trochę pijany.

Z kolei strażaków posłano do pożaru przy ul. Jachowicza. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z pomieszczeń unosi się palący dym i czuć swąd spalenizny. Po wejściu do budynku okazało się, że nic się nie pali. Szybko wyjaśniło się, że wydobywający się dym to kłęby kurzu z prac remontowych.

Policjanci ostrzegają, że zgłaszanie fikcyjnych zdarzeń może skończyć się przykrymi konsekwencjami: Za bezzasadne wezwanie kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności oraz grzywnę do 1500 zł – uczulają stróże prawa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj