1.6 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Chciał się dobrowolnie wsadzić do więzienia, choć był zupełnie niewinny

Może to wpływ zbliżającej się pełni księżyca (18 marca), może przesilenie wiosenne – sprawiają, że niektórym sprawy wydają się nie takie, jakimi są naprawdę. Niestety, skutki tych urojeń, odczuwają operatorzy 112 i służby ratunkowe, które angażowane są do bzdur.

REKLAMA

Oto ostatnie przykłady z Tarnobrzega.

Na policję została przekierowana rozmowa mężczyzny, który twierdził, że jest poszukiwany przez sąd i ma do odsiedzenia wyrok więzienia. Rozmówca podał swój adres i obiecał, że będzie czekał na mundurowych. Wkrótce patrol pojechali obejrzeć rzekomego „kryminalistę”. Mężczyzna (47 l.) okazał się czysty jak łza. Nie figurował w żadnych kartotekach. Był tylko trochę pijany.

Z kolei strażaków posłano do pożaru przy ul. Jachowicza. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z pomieszczeń unosi się palący dym i czuć swąd spalenizny. Po wejściu do budynku okazało się, że nic się nie pali. Szybko wyjaśniło się, że wydobywający się dym to kłęby kurzu z prac remontowych.

CZYTAJ TEŻ:  Pijana wjechała do rowu i ukryła się w przepuście

Policjanci ostrzegają, że zgłaszanie fikcyjnych zdarzeń może skończyć się przykrymi konsekwencjami: Za bezzasadne wezwanie kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności oraz grzywnę do 1500 zł – uczulają stróże prawa.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
1.6 ° C
2.7 °
-1.3 °
93 %
8.8kmh
75 %
sob.
2 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu