18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź lokalne połączenia

REKLAMA

Uwaga na zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity i POLREGIO. Przewoźnicy tymczasowo odwołują niektóre składy. Powód? Ograniczone zainteresowanie pasażerów. A wszystko przez epidemię. Okrojony rozkład jazdy będzie obowiązywał od 8 listopada do 12 grudnia 2020.

Lokalne trasy obsługuje POLREGIO. Uwzględniono w nim nie tylko stan epidemii, ale również prace remontowe. Na trasie Rzeszów – Stalowa Wola będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa.

Poniżej przedstawiamy nowy rozkład na poszczególnych trasach. Dodatkowo przewoźnik udostępnia nr infolinii, która jest czynna całą dobę, nr 703 20 20 20. Do tego można wyszukać informacji na stronach: polregio.pl i portalpasazera.pl.

Połączenia tnie także INTERCITY. Spółka poinformowała we wtorek, 3 listopada, że liczba rezerwacji spadła o 63 proc. w porównaniu do stanu sprzed roku, kiedy o koronawirusie jeszcze nikt nie słyszał. Cięcia dotyczą wielu połączeń w Polsce – około 60. Na Podkarpaciu tracimy cztery kursy.

Pociągi odwołane na całej trasie to:
· TLK 33102 Łukasiewicz Przemyśl Gł. – Kraków Gł. (od 07.11 br.);
· TLK 30102 Łukasiewicz Kraków Gł. – Przemyśl Gł. (od 09.11 br.).

Pociągi odwołane na odcinku trasy:
· IC 83104 Osterwa Szczecin Gł. – Przemyśl Gł. (od 07.11 br. kursuje w rel. Szczecin Gł. – Kraków Gł.);
· IC 38104 Osterwa Przemyśl Gł. – Szczecin Gł. (od 08.11 br. kursuje w rel. Kraków Gł. – Szczecin Gł.);

Obecnie w pociągach może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 proc. miejsc do siedzenia.

Od dnia, w którym potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce, do końca września pociągi PKP Intercity przewiozły 14 mln osób. – Do tej pory nie odnotowano przypadku, w którym zakażenie byłoby następstwem podróży naszym pociągiem – informuje spółka.

Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu. Od marca do października 2020 r. wykonano blisko 260 tysięcy dezynfekcji.

Nowy rozkład POLREGIO do pobrania na poszczególnych trasach:

Gorlice-Jasło-Rzeszów

Rzeszów-Jasło-Gorlice

Horyniec-Jarosław-Rzeszów

Rzeszów-Jarosław-Horyniec

Jasło-Zagórz

Zagórz-Jasło

Medyka-Przemyśl-Rzeszów

Rzeszów-Przemyśl-Medyka

Przeworsk-Stalowa Wola Rozwadów

Stalowa Wola Rozwadów-Przeworsk

Rzeszów-Stalowa Wola Południe-Lublin

Lublin-Stalowa Wola Południe-Rzeszów

Rzeszów-Tarnów

Tarnów-Rzeszów

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj