10.8 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Zmiany na przejściu granicznym w Korczowej

REKLAMA

Straż Graniczna informuje o zmianie organizacji ruchu na największym polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej w powiecie jarosławskim. Zmiany dotyczą kierunku wjazdowego w do Polski i wynikają z nowej organizacji pracy przejścia po stronie ukraińskiej.

20 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej uruchomiono terminal autostradowy do odpraw ruchu osobowego (kierunek wjazdowy do RP). Tym samym dwukrotnie zwiększono liczbę pasów dedykowanych do odpraw samochodów ciężarowych wjeżdżających do Polski (aktualnie odprawa dokonywana będzie na 10 pasach odpraw, a docelowo na 11). Przedsięwzięcie ma na celu usprawnienie odprawy i zwiększenie przepustowości przejścia granicznego

To ma ogromne znacznie dla ukraińskiej gospodarski, która z powodu blokady portów nie może eksportować wielu towarów, zwłaszcza zboża. Ma to zatem znaczenie także dla krajów, zwłaszcza afrykańskich, które są odbiorcą tych produktów.

Odprawa samochodów osobowych na kierunku wjazdowym do RP, dokonywana jest na sześciu kabinach terminala zlokalizowanego tuż przy autostradzie A4. Rozwiązanie z wykorzystaniem ukośnych kabin kontrolerskich w systemie „ONE STOP” (kontrola SG oraz KAS podczas jednego zatrzymania pojazdu) jest taka sama jak na przejściu w Medyce.

UWAGA! DOTYCZY PRZEJŚCIA GRANICZNEGO KORCZOWA-KRAKOWIEC

W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem infrastruktury do odprawy autokarów na platformie autostradowej strona ukraińska czasowo (do odwołania) wstrzymała odprawy autokarów na kierunku wyjazdowym z Ukrainy/wjazd do Polski. Autobusy są kierowane na sąsiednie przejścia graniczne. – Odprawa autobusów  na kierunku wyjazdowym z Polski / wjazd do Ukrainy odbywa się na dotychczasowych zasadach – informują służby graniczne.

Zobacz też:

Lecimy na Mazury! Cena biletu może zaskoczyć

Rośnie liczba pasażerów lotniska w Jasionce. Wakacje będą gorące!

Ukraiński Czernihów naszym miastem partnerskim. Czy pomożemy mu się odbudować?

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
12.2 °
9 °
70 %
3.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
20 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu