9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Zmarła Tina Turner (†83). Legenda rocka. Była „The Best”

REKLAMA

Simply the best – (po prostu najlepsza) – to jeden z niezapomnianych hitów Tiny Turner. Niestety, jej głos został już tylko na płytach, kreacje – na filmach. Odeszła na zawsze jedna z wielkich legend rocka. Miała 83 lata.

Smutną wiadomość o śmierci gwiazdy przekazali 24 maja przyjaciele i współpracownicy na jej koncie na Instagramie.

Napisali:

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę. Całe nasze serdeczne współczucie kierujemy do jej rodziny. Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

Tina Turner odeszła w spokoju, po długiej chorobie. Zmarła w Szwajcarii, gdzie od lat mieszkała w swojej rezydencji za 76 mln dolarów niedaleko Zurychu. Z doniesień mediów wynika, że pogrzeb będzie miał charakter prywatny.

Świat stracił prawdziwą legendę, ale jej muzyka pozostanie nieśmiertelna. Urodziła się jako Anna Mae Bullock 26 listopada 1939 roku w Nutbush (Tennessee, USA). Stała się znana pod koniec lat 60.

Nikt nie zapomni niezwykłego przełomu w jej karierze, który nastąpił w latach 80., kiedy Tina Turner odrodziła się jako solowa artystka. Jej album „Private Dancer” sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy i uczynił ją jedną z największych gwiazd muzyki pop.

Jednak życie osobiste artystki nie było tak kolorowe, jak jej kariera. Po wielu trudnościach, takich jak przemoc domowa i nieudane małżeństwa, Tina Turner zdecydowała się na odwrót od show-biznesu. W 2013 roku poślubiła swojego partnera od długiego czasu, Erwina Bacha, i zamieszkała w Szwajcarii. Zrzekła się amerykańskiego obywatelstwa. „Opuściłem Amerykę, ponieważ odniosłem sukces w innym kraju” – powiedział legenda rock and rolla w wywiadzie dla CNN z nieżyjącym już Larrym Kingiem w 1997 roku .

Mimo że nie była już aktywna na scenie, jej dziedzictwo muzyczne i wpływ na przemysł rozrywkowy pozostaną na zawsze. Tina Turner była ikoną siły, determinacji i niezłomności, której historia inspirowała miliony ludzi na całym świecie.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj