24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Zmarła Sinéad O’Connor – ikona muzyki i sztuki

REKLAMA

W wieku 56 lat zmarła Sinéad O’Connor – ikona muzyki i sztuki. Ta smutna wiadomość wstrząsnęła fanami na całym świecie.

Piosenkarka zmarła w swoim domu w Londynie. Wiadomość o nagłej i niespodziewanej śmierci artystki przekazano 26 lipca.

„Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinead. Jej rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą, aby im nie przeszkadzano w tym bardzo trudnym czasie” – napisała rodzina w oświadczeniu dla The Irish Times.

O’Connor przeżyła w życiu wiele tragedii, w tym cztery nieudane małżeństwa. Pozostawia troje dzieci. Jej syn Shane zmarł w 2022 r. w Dublinie w wieku 17 lat.

W swoim ostatnim poście w mediach społecznościowych Sinead zamieściła na Twitterze zdjęcie swojego zmarłego syna i napisała: „Od tamtej pory żyję jako nieumarły nocny stwór… Był miłością mojego życia, lampą mojej duszy. Byliśmy jedną duszą na dwie połowy. Był jedyną osobą, która kiedykolwiek kochała mnie bezwarunkowo. Bez niego jestem zagubiona”.

Urodzona 8 grudnia 1966 roku w Dublinie, Sinéad O’Connor szybko zdobyła rozpoznawalność swoim unikalnym wokalem i odważnym stylem muzycznym. Jej kariera nabrała impetu po wydaniu debiutanckiego albumu „The Lion and the Cobra” w 1987 roku, który zdobył uznanie krytyków i zdobył nowych fanów. Jednak prawdziwą sławę i międzynarodowy rozgłos przyniósł jej album „I Do Not Want What I Haven’t Got” z 1990 roku, na którym znalazł się jej najbardziej znany utwór napisany przez Prince – „Nothing Compares 2 U”.

Sinéad O’Connor była nie tylko cenioną wokalistką, ale również artystką o silnych przekonaniach i głębokim zaangażowaniu w społeczne i polityczne sprawy. Jednak niektóre kontrowersyjne wystąpienia i kontrowersyjne działania z czasem przysłoniły jej artystyczną karierę.

W późniejszych latach artystka zmagała się z różnymi wyzwaniami osobistymi, co było często nagłaśniane przez media. Kilkukrotnie zmieniała nazwisko – w 2018 roku przeszła na islam, od tej pory nazywa się Shuhada’ Davitt. Imię to oznacza „męczennik”. Później ponownie zmieniła nazwisko – na Sadaqat.

Śmierć Sinéad O’Connor pozostawiła pustkę w świecie muzyki i sztuki, ale jej dziedzictwo pozostanie nieśmiertelne. Jej wyjątkowy głos, niepowtarzalny styl i odwaga w wyrażaniu swoich przekonań pozostaną inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Piosenkarka została pochowana w Bray pod Dublinem, gdzie mieszkała w Irlandii. Zorganizowano prywatny pogrzeb. Mimo to zgromadził on rzesze fanów. Wśród żałobników znalazły się także związane z artystką gwiazdy. Bob Geldof, także Bono i pozostali członkowie U2.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj