18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zmarła 6 ofiara katastrofy. Lekarze byli bezradni

REKLAMA

Zmarła szósta ofiara katastrofy ukraińskiego autokaru, do której doszło 5 marca na A4 przy MOP Kaszyce w powiecie jarosławskim. Stan 50-letniego mężczyzny od początku był bardzo ciężki.

Ranny przebywał w szpitalu w Rzeszowie. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Jak poinformowała prokuratura przyczyną śmierci była niewydolność oddechowa spowodowana urazem klatki piersiowej.

Wszystkie ofiary wypadku to obywatele Ukrainy. Wracali rejsowym autokarem do ojczyzny. Nagle pojazd przebił bariery, a potem wpadł do głębokiego rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu zginęło 5 pasażerów, a ponad 30 osób zostało rannych i trafiło do szpitala.

Prokuratura czeka na opinie biegłych, którzy określą, co było przyczyną wypadku. 48-letni kierowca usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy. Odmówił składania wyjaśnień stwierdzając, że nic nie pamięta. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Autokarem podróżowało 57 osób, o 21 za dużo niż pozwalają obostrzenia sanitarne. Tym wątkiem także zajmą się śledczy.

Po dwóch tygodniach od zdarzenia w tym samym miejscu doszło do drugiego wypadku ukraińskiego autokaru. Zginęła w nim 1 osoba, a 5 zostało rannych. Kierowca (23 l.) także usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj