27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Zmarł Silvio Berlusconi, były premier Włoch

REKLAMA

Silvio Berlusconi, były premier Włoch, odszedł w wieku 86 lat, pozostawiając po sobie wielowymiarowe dziedzictwo. Choć przed kamerą wydawał się wiecznie młody, dzięki współczesnej medycynie, w rzeczywistości jego czas dobiegł końca w mediolańskim szpitalu „San Raffaele”.

Włochy są teraz w żałobie po stracie Silvio Berlusconiego – jednej z najbardziej wpływowych postaci w powojennej historii kraju. Był on nie tylko utalentowanym przedsiębiorcą medialnym i prezesem klubu piłkarskiego, ale również jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków swojego pokolenia. Jego dymisja ze stanowiska premiera w 2011 roku była poprzedzona oskarżeniami o korupcję, które towarzyszyły mu przez całą karierę.

„Wieczny Kawaler” („Cavaliere”) – jak zawsze nazywały go włoskie media – po rezygnacji z rządu odszedł nieco bardziej w cień wielkiej polityki. Jednak nie dawał o sobie zapomnieć, odgrywając rolę zręcznego populisty i manipulatora. Wielokrotnie stawał przed sądem z powodu wątpliwych umów. Mimo to, Berlusconi zawsze umiał się obronić i uniknąć surowych konsekwencji.

Wśród licznych kontrowersji, za które będzie pamiętany, jest także skandal związany z tajemniczymi „bunga bunga” – erotycznymi imprezami z młodymi modelkami, na których Berlusconi miał być obecny. Te niezwykłe wydarzenia wzbudziły wiele emocji i rozgłosu na całym świecie, a sam Berlusconi był oskarżany o nieodpowiednie zachowanie i nadużycie swojej pozycji.

Dziedzictwo Berlusconiego to nie tylko kontrowersje i skandale, ale także jego wpływ na włoską politykę i społeczeństwo. Bez względu na ostateczną ocenę, jego odejście pozostawi lukę w kraju, który przez wiele lat był podzielony na zwolenników i przeciwników „Cavaliere”.

Pogrzeb Silvio Berlusconiego odbył się 14 czerwca w Mediolanie i miał charakter państwowy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj