6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Zmarł perkusista zespołu Dżem. Od lat mieszkał na tratwie w Bieszczadach

W wieku 66-lat zmarł Michał „Gier” Giercuszkiewicz. Był legendą polskiego bluesa, przyjacielem Ryszarda Riedla, z którym współtworzył największe hity zespołu Dżem. Choć od lat mieszkał w głuszy, na tratwie „Blues” na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach, nie zrezygnował z działalności muzycznej. Zaledwie miesiąc temu zdążył wydać swój solowy album „Wolność”.

REKLAMA

Michał „Gier” Giercuszkiewicz zmarł 27 lipca 2020 r.

„Był jednym z niewielu, skazanych na bluesa”… Żegnaj Przyjacielu…” – napisali członkowie zespołu Dżem na Facebooku.

Giercuszkiewicz pochodził ze Śląska. Grał w takich kapelach jak SBB i Krzak oraz rozmaitych składach tworzonych przez Józefa Skrzeka. Najbardziej jednak był znany ze wspólnego muzykowania z zespołem Dżem. Był przyjacielem zmarłego w 1994 r. wokalisty tego zespołu – Ryszarda Riedla. Wspólnie z nim tworzył większość niezapomnianych hitów: „”Paw”, Whiski”, czy „Czerwony jak cegła”.

CZYTAJ TEŻ:  Groził rodzinie śmiercią, chciał spalić dom

To były czasy wielkich sukcesów, ale też problemy, w tym najbardziej destrukcyjne – związane z uzależnieniem od heroiny. Ale muzyk pokonał nałóg. A pomocna okazała się ucieczka od cywilizacji. Od 24 lat mieszkał w mało dostępnym miejscu – w zatoce Teleśnickiej na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach. Zbudował tam tratwę, którą nazwał Blues.

Do końca życia pozostał aktywnym nagrywającym i koncertującym muzykiem. Przed śmiercią wydał płytę, wystąpił też w filmie „30 Lat Wymówek”.

Oto oficjalny plakat filmu, którego koprodukcji się podjęliśmy. To film o nietuzinkowym człowieku Michał "Gier"…

Opublikowany przez Inbornmedia House Poniedziałek, 25 maja 2020

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu