22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Zmarł perkusista zespołu Dżem. Od lat mieszkał na tratwie w Bieszczadach

REKLAMA

W wieku 66-lat zmarł Michał „Gier” Giercuszkiewicz. Był legendą polskiego bluesa, przyjacielem Ryszarda Riedla, z którym współtworzył największe hity zespołu Dżem. Choć od lat mieszkał w głuszy, na tratwie „Blues” na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach, nie zrezygnował z działalności muzycznej. Zaledwie miesiąc temu zdążył wydać swój solowy album „Wolność”.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz zmarł 27 lipca 2020 r.

„Był jednym z niewielu, skazanych na bluesa”… Żegnaj Przyjacielu…” – napisali członkowie zespołu Dżem na Facebooku.

Giercuszkiewicz pochodził ze Śląska. Grał w takich kapelach jak SBB i Krzak oraz rozmaitych składach tworzonych przez Józefa Skrzeka. Najbardziej jednak był znany ze wspólnego muzykowania z zespołem Dżem. Był przyjacielem zmarłego w 1994 r. wokalisty tego zespołu – Ryszarda Riedla. Wspólnie z nim tworzył większość niezapomnianych hitów: „”Paw”, Whiski”, czy „Czerwony jak cegła”.

To były czasy wielkich sukcesów, ale też problemy, w tym najbardziej destrukcyjne – związane z uzależnieniem od heroiny. Ale muzyk pokonał nałóg. A pomocna okazała się ucieczka od cywilizacji. Od 24 lat mieszkał w mało dostępnym miejscu – w zatoce Teleśnickiej na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach. Zbudował tam tratwę, którą nazwał Blues.

Do końca życia pozostał aktywnym nagrywającym i koncertującym muzykiem. Przed śmiercią wydał płytę, wystąpił też w filmie „30 Lat Wymówek”.

Oto oficjalny plakat filmu, którego koprodukcji się podjęliśmy. To film o nietuzinkowym człowieku Michał "Gier"…

Opublikowany przez Inbornmedia House Poniedziałek, 25 maja 2020

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj