15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Zmarł Marcin Zarychta (†37 l.), były piłkarz Igloopolu Dębica

REKLAMA

Ta wiadomość bardzo dotknęła i zasmuciła kibiców. Zmarł Marcin Zarychta, wychowanek Igloopolu Dębica oraz były piłkarz wielu innych klubów. Sportowiec miał 37 lat.

Marcin Zarychta zmarł 15 stycznia w Wielkiej Brytanii. O śmierci byłego piłkarza powiadomił klub Igloopol Dębica. Właśnie w nim Marcin zaczynał swoją przygodę ze sportem. Był bramkarzem. Szybko dostrzeżono w nim talent. W wieku 16 lat z Igloopolu przeszedł do juniorów krakowskiej Wisły. W latach 1999-2013 reprezentował takie drużyny jak: rezerwy Wisły, LKS Nagoszyn, LKS Żyraków, Wisłoka Dębica i Kolejarz Stróże.

Z głębokim żalem zawiadamiamy że w wieku 37 lat zmarł wychowanek Igloopolu, grający na pozycji bramkarza Marcin…

Opublikowany przez LKS Igloopol Dębica Sobota, 16 stycznia 2021

Przyjaciele założyli zbiórkę, aby wspomóc rodzinę: żonę Annę oraz córkę Julię. Zbiórka ma pomóc w pokryciu kosztów sprowadzenia ciała do kraju. Dostępna jest TUTAJ.

W zamieszczonych informacjach nie podano, co było przyczyną śmierci. Na oddzielnej zbiórce, która prowadzona jest wśród Polonii napisano:

„W wieku 37 lat straciliśmy Marcina Zarychtę. Syn, mąż, ojciec, brat, przyjaciel, kolega z pracy i genialny piłkarz. Był młodym mężczyzną, lubianym przez większość, którzy go poznawali przez lata. Świetny przyjaciel na boisku piłkarskim i poza nim, który zawsze pomagał każdemu, gdy najbardziej jej potrzebowali. Prosimy teraz o pomoc, niekoniecznie dla niego, ale dla jego rodziny.

Marcin przyjechał do Wielkiej Brytanii wiele lat temu, później dołączyła do niego rodzina. Niestety, nie dane mu już jest postawić stopę na ojczystej ziemi, ale jego ostatnim życzeniem był pochówek w Polsce. Dlatego prosimy o pomoc dla jego rodziny w tym trudnym czasie. Liczy się każdy grosz i na zawsze będziemy wdzięczni za wszelkie darowizny, nawet małe … ”

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA