13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Zmarł Leonard Pietraszak. Aktor niezapomnianych ról

Odchodzi pokolenie wyjątkowych aktorów, których sławę kształtowała złota era telewizji. Wszyscy znali ich twarze i znali ich role. Teraz do grona wielkich – już nieobecnych – gwiazd polskiego ekranu, ale też sceny teatru dołączył ON – Leonard Pietraszak. Odszedł w wieku 86 lat.

REKLAMA

Leonard Pietraszak wystąpił w wielu niezapomnianych rolach. Grał pułkownika Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, Gustawa Kramera w obu częściach filmu „Vabank”, doktora Stelmacha w „Czterdziestolatku”, czy oficera w „Karierze Nikodema Dyzmy”.

Aktor swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął mając 23 lata. Zanim cała Polska zaczęła rozpoznawać jego twarz z filmów, występował w teatrach poznańskich i warszawskich.

Jak zmarł Leonard Pietraszak? Odszedł we śnie, w swoim domu w Warszawie. Jego pożegnanie odbędzie się w warszawskim Kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta.

CZYTAJ TEŻ:  12-letnia Luise nie wróciła do domu. Padła ofiarą brutalnego morderstwa. Zabiły ją dzieci

Aktor przez większość swojego życia był związany z Warszawą, ale pochodził z Bydgoszczy. W swoim mieście zostawił autograf w bydgoskiej „Alei Gwiazd”. W 2018 r. otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta.

Leonard Pietraszak był wielkim patriotą. Czuł się człowiekiem spełnionym.

Pogrzeb aktora odbył się we wtorek, 7 lutego 2023 r. w Bydgoszczy. Został pochowany na Cmentarzu Starofarnym.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu