10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zmarł Leonard Pietraszak. Aktor niezapomnianych ról

REKLAMA

Odchodzi pokolenie wyjątkowych aktorów, których sławę kształtowała złota era telewizji. Wszyscy znali ich twarze i znali ich role. Teraz do grona wielkich – już nieobecnych – gwiazd polskiego ekranu, ale też sceny teatru dołączył ON – Leonard Pietraszak. Odszedł w wieku 86 lat.

Leonard Pietraszak wystąpił w wielu niezapomnianych rolach. Grał pułkownika Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, Gustawa Kramera w obu częściach filmu „Vabank”, doktora Stelmacha w „Czterdziestolatku”, czy oficera w „Karierze Nikodema Dyzmy”.

Aktor swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął mając 23 lata. Zanim cała Polska zaczęła rozpoznawać jego twarz z filmów, występował w teatrach poznańskich i warszawskich.

Jak zmarł Leonard Pietraszak? Odszedł we śnie, w swoim domu w Warszawie. Jego pożegnanie odbędzie się w warszawskim Kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła i Brata Alberta.

Aktor przez większość swojego życia był związany z Warszawą, ale pochodził z Bydgoszczy. W swoim mieście zostawił autograf w bydgoskiej „Alei Gwiazd”. W 2018 r. otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta.

Leonard Pietraszak był wielkim patriotą. Czuł się człowiekiem spełnionym.

Pogrzeb aktora odbył się we wtorek, 7 lutego 2023 r. w Bydgoszczy. Został pochowany na Cmentarzu Starofarnym.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj