13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Nagła śmierć księdza prałata w Dynowie. Parafianie w żałobie

Miał odprawić niedzielną mszę św. Nagle osunął się przy ambonie na posadzkę i stracił przytomność. Do tragedii doszło w kościele pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Wierni, którzy przyszli do świątyni byli w szoku i rozpaczy. Kochali swojego dobrodzieja. Emerytowany proboszcz – ks. prał. Stanisław Janusz odszedł, mając niespełna 72 lata.

REKLAMA

Ksiądz prałat zmarł w niedzielę, 5 marca przed poranną Mszą Świętą. Z powodu tragedii masze o godz. 8 i 9:30 zostały odwołane.

– To był taki wspaniały ksiądz. Żal ściska serce, łzy same płynął do oczu. Bardzo to przeżyłam, bo to wszystko działo się na moich oczach. Długo go ratowali go, ale szans nie było. To był chyba zawał – mówi smutno parafianka, którą spotkaliśmy w poniedziałek przed kościołem. Przy parafialnej tablicy gromadziło się wiele osób. Każdy chciał dowiedzieć się o szczegóły pogrzebu i modlitewnego czuwania.

Ks. prał. dr Stanisław Janusz urodził się 3 kwietnia 1951 r. w Starej Dąbrowie k. Słupska. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 5 czerwca 1977 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Górnie k. Rzeszowa, Rzeszowie (pw. MB Różańcowej), Żołyni i Rzeszowie (pw. NSPJ). Pełnił funkcję proboszcza w Cisnej (1986-1988), w Pawłosiowie (1993-1995) oraz w Dynowie (1995-2021).

CZYTAJ TEŻ:  „Drabina do Nieba”. 20-metrowy pomnik stanie na ulicy Krakowskiej

Studiował w Lublinie i w Rzymie. Przez kilka kadencji był dziekanem dekanatu dynowskiego.

Pogrzeb odbył się 8 marca. Duchowny został pochowany na cmentarzu komunalnym w Dynowie

Homilię podczas pogrzebu wygłosił kolega kursowy śp. ks. prał. Stanisława Janusza, ks. Józef Galant. Mówił, że zmarły kapłan w swoim życiu dochował wierności prawu Bożemu i Kościołowi. – W tej prawości postępowania oderwał wielu od grzechu. Jego wiedza pomagała innym i u niego szukali rozwiązania w problemach i trudnych sytuacjach – powiedział.

kosciol w tyczynie1
Kościół pw. św. Wawrzyńca w Dynowie | Fot. Inres24.pl

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu